Buďme tolerantní k histamínu!

Histamínová intolerancia. Ochorenie, ktoré môže v živote spôsobiť riadne nepríjemnosti, najmä keď sa k nemu pripoja ďalšie tráviace ťažkosti. Našťastie je vo väčšine prípadov možné príznaky HIT potlačiť a vďaka diéte, upravenému režimu a výživovým doplnkom žiť plnohodnotný život.

O tom, čo to histamínová intolerancia je a ako vzniká, si môžete prečítať v našom blogu.

Ako všetky tráviace ochorenia, aj HIT má pôvod v tráviacej sústave a zlepšiť sa môže užívaním doplnkov, ktoré pôsobia priamo v tráviacej sústave. Ideálnou voľbou je práve Symprove, keďže ako jediné probiotikum na trhu obsahuje živé, aktívne baktérie na vodnej báze, ktoré po príchode do čriev ihneď pôsobia.

Zrekapitulujme si výhody Symprove oproti tabletkovým probiotikám:

Buď tolerantný k histamínu

Pri pravidelnom užívaní Symprove sa trávenie stabilizuje, mikrobióm (bakteriálne zloženie v črevách) je udržiavaný v rovnováhe a tráviace problémy prameniace z histamínovej intolerancie môžu ustúpiť. Potvrdzuje to aj recenzia od Anny, ktorá nám napísala:

„Keď som si prečítala recenzie od užívateľov Symprove, ihneď som si ho objednala. Približne po štyroch dňoch od začatia užívania bolesti brucha prestali. Po dvoch mesiacoch od užívania som zistila, že môžem zjesť aj potraviny, ktoré som vyradila z jedálneho lístka kvôli histamínovej intolerancii, dokonca som už nemala žiadne príznaky HIT a dnes už môžem jesť bez obmedzenia aj mliečne polievky a prívarky. Každému, kto má obdobné ťažkosti s trávením, ako som mala ja, odporúčam Symprove. Som rada, že som poslúchla dobrú radu od mojej priateľky a objednala som si ho. Uvedomujem si, že základ imunity je v črevách, preto sa budem k Symprove opätovne vracať. Vrelo odporúčam všetkým.“

Prípad Anny je jeden z tých, ktoré môžeme označiť za „ideálne“ – teda účinky užívania živých a aktívnych probiotík sa dostavili pomerne skoro. Štandardná doba užívania Symprove je tri mesiace. Po tomto období organizmus najviac pocíti benefity prameniace z pravidelnej starostlivosti o mikrobióm. Aj preto záujemcom odporúčame využiť našu dlhodobú akciu, v rámci ktorej máte pri kúpe trojmesačného programu posledný mesiac zdarma.

Naše recenzie si nevymýšľame, prichádzajú k nám od našich spokojných zákazníkov, ktorým ako poďakovanie posielame štvortýždňový program na náš účet. Aj týmto spôsobom chceme prispieť k šíreniu dobrého mena živých baktérií a uľahčení života, ktoré pravidelné užívanie Symprove prináša. Jednou z takýchto recenzií bola aj tá od Renáty:

„Vzhľadom na moju diagnózu – histamínová intolerancia – sa u mňa striedajú lepšie a horšie obdobia. Vďaka dlhodobému užívaniu Symprove sa tie lepšie obdobia stále viac predlžujú. Ďalším odsledovaným faktom je, že po vysadení Symprove sa mi vždy viditeľne zhorší kvalita vlasov. Najlepším darčekom pod vianočný stromček je pre mňa zdravie. Symprove = dobré časy pre moje črevá.“

Renátin prípad potvrdzuje, že baktérie v črevách majú vplyv na celé fungovanie tela, nielen na trávenie – v jej prípade sa týkajú kvality vlasov, ale zdravé trávenie môže prispieť ku krajšej  pleti, silnejšej imunite či lepšiemu spánku.

Sme radi, že vďaka pravidelnému užívaniu Symprove môžu mnohí ľudia trpiaci histamínovou intoleranciou žiť plnohodnotný život a vrátiť sa ku niektorým potravinám, ktoré si dovtedy museli odriekať. Zároveň však netreba zabúdať na to, že kľúčom k potlačeniu príznakov histamínovej intolerancie je zdravý životný štýl a počúvanie svojho organizmu. Každý histaminik reaguje inak na rôzne potraviny, preto sa treba vyhýbať tým, ktoré škodia najviac, a úpravou životosprávy a pravidelným užívaním probiotík potlačiť dlhodobé príznaky HIT.

Symprove si môžete objednať tu, prípadne ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť na help@symprove.sk, prípadne na čísle 0800 007 772.

+ posts

Jediné živé probiotiká

Udržujte zdravú rovnováhu baktérií v črevách už dnes!

Vďaka jedinečnej technológii a dlhoročnému zdokonaľovaniu sú probiotiká SymproveTM jediné skutočne živé probiotiká, ktoré sa vďaka vodnej báze dostavia do čriev, kde priaznivo pôsobia na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu. Na rozdiel od tabletkových probiotík sa nezdržiavajú v žalúdku, kde ich agresívne žalúdočné kyseliny rozložia a oslabia, ale prejdú tráviacim systémom priamo tam, kde sú potrebné.

Original

Pôvodná, ničím neprekrytá príchuť pre tých, ktorí nemusia sladké. Symprove Original má jemne kyslú príchuť.

Mango & Passionfruit

Je mierne dosladená prírodnými sladidlami, evokuje tóny manga a marakuje, cítiť však aj jemnú kyselkavosť.

Jahoda a malina

Je najsladšia z trojice príchutí s príjemne jemnou chuťou tohto ovocia. Najlepší výber pre deti.