Toleruj laktózu!

V našich končinách nie je schopných tráviť mliečne výrobky približne 10 percent populácie. Je to kvôli tomu, že laktózu – mliečny cukor – rozkladá na jednotlivé cukry enzým laktáza, ktorý je prítomný u všetkých cicavcov a jeho množstvo a aktivita je pochopiteľne najvyššia počas dojčenia, kedy je mlieko hlavným zdrojom výživy. Postupne však jeho účinnosť slabne a u niektorých ľudí sa schopnosť spracovať mliečny cukor stratí úplne.

Niektorí ľudia s laktózovou intoleranciou však paradoxne znášajú lepšie jogurty ako napríklad mlieko. Je to kvôli bakteriálnym kultúram, ktoré sa v jogurtoch a podobných mliečnych výrobkoch vyskytujú, a priaznivo pôsobia na tráviaci systém. Samozrejme, ani v tomto prípade nie je vhodná konzumácia jogurtov, a to ani bohatých na prospešné baktérie – negatívne dôsledky laktózovej intolerancie často prevážia nad pozitívami prameniacimi z konzumácie živých kultúr.

V takýchto prípadoch sú vhodné probiotiká, ktoré neobsahujú laktózu ani lepok, sú vhodné pre vegánov aj ľudí s alergiami na rôzne druhy potravín. Tieto kritériá spĺňajú živé baktérie Symprove. Navyše ich tekutá forma spôsobuje, že živé baktérie sa rýchlo dostanú do čriev, kde nastolia rovnováhu a priaznivo pôsobia na črevnú mikroflóru, teda bakteriálne zloženie (tzv. mikrobióm). Oproti tabletkám majú živé probiotiká viacero výhod:

POROVNANIE probiotík

Do čriev sa teda dostanú v plnej sile, pričom viacero výskumov preukázalo, že určité bakteriálne kmene obľubujú laktózu a dokážu si s ňou poradiť vďaka vlastným enzýmom. Ľuďom s laktózovou intoleranciou teda svitá nádej, že vďaka pravidelnému užívaniu prospešných baktérií si budú môcť vychutnať aj mliečne výrobky, na ktoré museli dávno zabudnúť. Potvrdzuje to aj skúsenosť Moniky, ktorá nám napísala:

„Pre moje problémy s trávením, nadúvaním a zápchou som užívala rôzne druhy probiotík. Pri zistení intolerancie ma mliečne výrobky, vajcia a kuracie mäso mi bolo odporučené Symprove. Už po dvoch týždňoch som sa cítila oveľa lepšie. Symprove mi pomohlo s dlhoročnou zápchou a ostatnými tráviacimi ťažkosťami, taktiež aj intolerancie odišli Som veľmi spokojná a Symprove odporúčam všetkými desiatimi.“

Pre ľudí s laktózovou intoleranciou sú probiotiká Symprove ideálnou voľbou. Obsahujú baktérie, ktoré nie sú na mliečnom základe, zároveň sú však živé a aktívne. Čoraz viac z nich sa na vlastnej koži – lepšie povedané, vo vlastných črevách – presvedčilo o tom, že aj s týmto ochorením je možné žiť plnohodnotný život bez príznakov. Napríklad aj ďalšia pani Monika, ktorá nám sprostredkovala príbeh svojej dcérky:

„Dcéra začala mať žalúdočné problémy, čím ďalej, tým viac vracala. Diagnostikovali jej reflux a intoleranciu laktózy. Boli jej nasadené lieky, ktoré však pomohli len málo, vracanie, kŕče a bolesti pretrvávali a už sme nevedeli, čo robiť. Hľadali sme nejaké možnosti, ako jej pomôcť, a nakoniec ocino natrafil na Symprove. Dlho sme kúpu zvažovali, nakoniec sme sa odhodlali a odvtedy sa dcérin stav zlepšil o 100%. Naozaj veľmi pekne ďakujeme, nám Symprove veľmi pomohlo.“

V Ázii či v Afrike je strata účinnosti laktázy v organizme úplne bežná a intoleranciu na laktózu tu má až 95 percent ľudí. Tomu sú prispôsobené aj jedlá a tradičná kuchyňa, ktorá mlieko úplne vynecháva. Iná situácia je u nás, kde je vnímaná ako ochorenie. Toto ochorenie je však možné potlačiť a aspoň čiastočne eliminovať príznaky. Pravidelným užívaním Symprove mnohým našim spokojným zákazníkom príznaky laktózovej intolerancie vymizli, alebo aspoň čiastočne zoslabli, a oni si aspoň raz za čas mohli dopriať svoje obľúbené pochúťky obsahujúce mlieko.

O intolerancii na laktózu, jej pôvode a liečbe prečítajte viac v našom blogu. Symprove si môžete objednať tu, prípadne ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť na info@symprove.sk, prípadne na čísle +421 949 462 846.

+ posts

Jediné živé probiotiká

Symprove ikony
symprove produkt

Udržujte zdravú rovnováhu baktérií v črevách už dnes!

Vďaka jedinečnej technológii a dlhoročnému zdokonaľovaniu sú probiotiká SymproveTM jediné skutočne živé probiotiká, ktoré sa vďaka vodnej báze dostavia do čriev, kde priaznivo pôsobia na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu. Na rozdiel od tabletkových probiotík sa nezdržiavajú v žalúdku, kde ich agresívne žalúdočné kyseliny rozložia a oslabia, ale prejdú tráviacim systémom priamo tam, kde sú potrebné.
logo