parallax background

Často kladené otázky

1Prečo je Symprove™ jedinečný?
Aby bol prípravok účinný, baktérie sa musia DOSTAVIŤ na miesto určenie, PREŽIŤ A PÔSOBIŤ. Baktérie v Symprove™ sú aktívne a živé, čo znamená, že hneď potom ako sa DOSTAVIA na miesto určenia, sú schopné okamžite účinkovať, v harmonickej spolupráci s Vašim tráviacim traktom. Trávenie, na ktorom sa podieľa silná žalúdočná kyselina a žlčové soli, sa spúšťa prijatím potravy. Baktérie, prijímané v potrave, sa taktiež dostávajú do tráviaceho traktu a bojujú o prežitie v tomto extrémne kyslom prostredí. V mnohých výrobkoch sú baktérie lyofilizované a musia sa teda predtým ako začnú účinkovať aktivovať. To, že nie sú aktívne, tiež znamená, že sú veľmi citlivé na kyselinu v žalúdku a nemusia prežiť. Pre oba tieto typy produktov platí, že môžu byť zničené počas procesu trávenia. Symprove™ je odlišný, pretože obsahuje živé a aktívne baktérie v jedinečnej zmesi s vodným základom, ktorý nespúšťa trávenie – to znamená, že baktérie sú schopné PREŽIŤ prechod cez žalúdok. Po tom, ako prejdú cez nehostinné prostredie v žalúdku, musia baktérie rýchlo kolonizovať cieľovú oblasť. Pri výrobkoch, ktoré sú citlivé na žalúdočnú kyselinu, nemusí prežiť dostatok životaschopných baktérií na vytvorenie silných kolónií. Na rozdiel od nich, Symprove™ sa dostáva do čreva a okamžite začína PÔSOBIŤ. Na Univerzite v Londýne (UCL) bol dokončený prelomový a nezávislý výskum¹, ktorý porovnával rôzne produkty a ich schopnosť dostaviť sa na miesto určenia, prežiť a pôsobiť. Tento výskum dokázal, že Symprove™ bol nepochybne schopný dostaviť sa na miesto určenia, prežiť a pôsobiť lepšie ako ostatné produkty. Tieto výsledky dokázali, že Symprove™ a jeho živé a aktívne baktérie prichádzajú do čreva presne vtedy, keď sú schopné účinkovať a efektívne sa množiť. Dôležité je, aby boli ľudia ochotní zapojiť sa do celého 12-týždňovému programu, aby dosiahli maximálne výhody, pretože opätovné nadobudnutie rovnováhy črevných baktérií si vyžaduje čas.
2Koľko baktérií je v Symprove™?
Naše baktérie sú živé a aktívne od momentu, keď prehltnete Symprove™. Každá dávka obsahuje približne 10 miliárd jednotiek tvoriacich živé kolónie. To zaručuje, že živé a aktívne baktérie dorazia do cieľových oblastí vo Vašom čreve bez toho, aby spustili trávenie vo Vašom žalúdku.
3Na čo potrebujeme tieto baktérie?
Miliardy aktívnych baktérií žijú a pracujú v tráviacom systéme, aby vykonávali základné fyziologické procesy, napr. rozkladanie potravy. V dnešnej dobe však už vieme, že tieto baktérie zohrávajú tiež veľkú rolu v celom našom zdraví. Črevné baktérie – a nerovnováha, ktorá môže nastať, ak nemáte dostatok „dobrých“ baktérií – sa v súčasnosti spájajú so zvyšujúcim sa počtom zdravotných problémov, akými sú napr. autoimúnne ochorenia (ekzémy, astma, zápalové ochorenia čriev), depresie a iné psychické zdravotné problémy. Tak ako nerovnováha črevných baktérií spôsobuje rôzne zdravotné ťažkosti, môže byť príčinou aj rôznych gastrointestinálnych symptómov, akými sú napr. nafúknutie, zápcha, hnačka, nadmerná plynatosť, nauzea alebo syndróm dráždivého čreva (IBS).
4Ako sa Symprove™ vyrába?
Základ Symprove™ tvorí extrakt z vyklíčeného jačmeňa, do ktorého sa neskôr pridávajú štyri druhy probiotických baktérií. Tento extrakt predstavuje dokonalú potravu pre baktérie, aby mohli pôsobiť. Celý proces výroby Symprove™ sa uskutočňuje vo výrobnom podniku sídliacom v grófstve Surrey v Anglicku, kde sa kultivujú kmene baktérií až po odoslanie výrobku zákazníkom do celého sveta. Do praxe sme zaviedli veľmi prísne postupy a používame nezávislé testery, aby sme zabezpečili, že každá vzorka Symprove™ obsahuje správne baktérie v tých správnych množstvách. Symprove™ je absolútne prírodný mnoho kmeňový výrobok, ktorý sa vyrába za prísnych podmienok a podlieha riadnym testovacím postupom pred tým, ako sa dostane k zákazníkom. Všetky jeho zložky sa dajú sledovať až k ich pôvodu. Riadiaci systém vysokej kvality (ISO9001/2018) je srdcom výrobného procesu a zároveň nás uisťuje, že zachovávame veľmi vysoké štandardy, ktoré sme vyvinuli a neustále sa ich snažíme zdokonaľovať.
5Ako sa Symprove™ testuje?
Pred tým, ako sa Symprove™ dostane k svojim zákazníkom, prísne sa testuje a trikrát sa analyzuje nezávislým laboratóriom, tzv. správnou výrobnou praxou (Good Manufacturing Practises – GMP). Toto testovanie určuje, či sú prítomné štyri kmene baktérií a či ich hladina sa rovná alebo prevyšuje naše minimálne požiadavky, ktoré predstavujú v 50 ml dávke 10 miliárd živých aktívnych baktérií tvoriacich koloniálny útvar. Testovanie taktiež potvrdzuje, že vzorka neobsahuje žiadne ďalšie baktérie alebo znečisťujúce látky. Zameriava sa na: kontamináciu baktériami rast kvasiniek/plesní meranie pH identifikáciu bakteriálnych kolónií. Vzorky posielame tiež na otestovanie, aby sme sa uistili, že Symprove™ neobsahuje glutén.
6Existujú výskumy o Symprove™?
Spoločnosť Symprove™ má silný výskumný a vývojový program a neustále zdokonaľuje svoje výrobky. Spoločnosť Symprove™ skúma dve oblasti. Prvou je účinnosť dodávacieho systému. V tejto oblasti spolupracujeme s nezávislými laboratóriami a zdravotnými špecialistami, aby sme sa uistili, že náš dodávací systém je ten najvhodnejší. Potvrdil to aj prelomový nezávislý výskum¹ na Univerzite v Londýne (UCL), kde boli testované hlavné probiotiká na trhu vo Veľkej Británii. Výskum ukázal, že Symprove™ bol jediným z testovaných produktov, ktorý dokázal splniť všetky tri základné podmienky. Dokázal sa dostaviť na miesto určenia, prežiť, pôsobiť a kolonizovať črevo.
7Má Symprove™ vedľajšie účinky?
Niektorí zákazníci (približne 1 zo 100) uvádzajú, že počas prvých dní užívania Symprove™ zaznamenali redšiu stolicu. Zvyčajne je to normálne a znamená to, že baktérie usilovne pracujú.
8Prečo si vybrať Symprove™?
Výsledky¹ dokázali, že Symprove™ je jediný produkt (z testovaných), ktorý splnil všetky tri požiadavky: dostavil sa na určené miesto, prežil, pôsobil a kolonizoval črevo. Symprove™ sa odlišuje od ostatných dostupných výrobkov, pretože: Baktérie sú živé a aktívne pri vstupe do ľudského tela. Je to jediný prípravok na vodnom základe, ktorý nespúšťa trávenie a baktérie zostávajú živé aj počas prechodu drsnými podmienkami v žalúdku. Naša jedinečná kombinácia baktérií pracuje tak, aby pôsobila už vo chvíli, keď sa baktérie dostanú na začiatok tenkého čreva. Klinické štúdie na hotových výrobkoch dokázali, že Symprove™ je účinný u pacientov so syndrómom dráždivé čreva (IBS) a zápalovými črevnými ochoreniami (IBD). Väčšina probiotík má štúdie iba na kmeňoch, ktoré sa nachádzajú v ich výrobkoch, nie na hotových výrobkoch. Symprove™ poskytuje pomoc svojim užívateľom prostredníctvom call centra alebo uzavretej skupiny na Facebooku.
9Prečo by sme mali piť Symprove™?
Tak ako žiadni dvaja ľudskí jedinci nie sú rovnakí, nenájdeme úplne rovnaké ani dve mikrobiálne flóry – dokonca ani u jednovaječných dvojčiat. Predpokladá sa, že v každom z nás sa nachádza približne 1000 rozdielnych druhov baktérií, pričom jednotlivé druhy baktérií sa líšia od človeka k človeku. Počas života sa vystavujeme rôznym vplyvom, ktoré môžu vytvárať alebo narúšať rovnováhu týchto baktérií. Ako rastieme a vyvíjame sa, zároveň sa vystavujeme, či už vedome alebo nevedome, množstvu vplyvov, medzi ktoré patrí napr. materinské mlieko, kontakt s ostatnými ľuďmi a zvieratami, baktériami a ostatnými mikroorganizmami, ktoré pokračujú v tvorbe nášho mikrobiómu. Počas prvých rokov života sa mikrobióm vyvíja najviac, pretože s novými baktériami prichádzame do styku takmer denne. Postupne počas života prichádzame do kontaktu aj s takými faktormi, o ktorých vieme, že hrajú negatívny vplyv na náš mikrobióm. Patrí sem: užívanie antibiotík a iných liekov, choroby a ochorenia, nesprávne stravovanie, stres. Zmeny v našom mikrobióme sa môžu udiať veľmi rýchlo a ľahko – pre mnohých ľudí stačí užiť jednu dávku antibiotík. Ak je rovnováha mikrobiómu narušená, môže to viesť k zmenám na našom zdraví.
10Ako užívať Symprove™?
Odporúčame užívať Symprove™ hneď ráno, na prázdny žalúdok (pred raňajkami). V ideálnom prípade by ste mali po užití počkať minimálne desať minút, kým začnete jesť či piť kávu alebo čaj (teplé nápoje), aby ste umožnili Symprove™ dostať sa do Vášho čreva v čo najkratšom čase a aby sa tam stihol začať kolonizáciu. Nič sa nestane, ak sa najete alebo napijete hneď po užití, ale môžete spomaliť proces dodávania Symprove™ na určené miesto. Ak ste si zabudli dať Symprove™ hneď ráno a už ste sa najedli, užite Symprove™ dve hodiny po jedle.
11Ako dlho by sa mal užívať Symprove™?
Symprove™ 12-týždňový program, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomáhal podporovať vyvážené prostredie baktérií v čreve, je ideálnym obdobím na znovuobnovenie črevnej mikroflóry. Ak máte záujem udržať si črevné baktérie v optimálnej rovnováhe aj po tomto 12-týždňovom programe, odporúčame vám pokračovať v užívaní Symprove™ v rámci udržiavacieho programu počas celého roka, pričom dennú dávku môžete znížiť na polovicu.
12Ako sa skladuje Symprove™?
Ešte pred otvorením by mal byť Symprove™ uchovaný na tmavom a chladnom mieste. Po otvorení skladujte Symprove™ v chladničke, aby ste živým a aktívnym baktériám zabezpečili optimálne podmienky. Symprove™ nikdy nezohrievajte a nezmrazujte. Baktérie by sa tým mohli usmrtiť.
13Aká je doba spotreby Symprove™?
Symprove™ má dobu spotreby 4 mesiace. Prosím, skontrolujte dátum spotreby na etikete. Majte na pamäti, že hneď po otvorení sa Symprove™ musí skladovať v chladničke.
14Kedy mi doručíte môj Symprove™?
Záleží nám na tom, aby ste na svoje dobré baktérie nečakali a Symprove™ mohli užívať čo najskôr. Doručíme vám ho preto vždy čerstvý do 1 pracovného dňa od objednávky. (platí pre objednávky prijaté do 12 hod)
15Je prospešné užívať Symprove™ počas alebo po užívaní antibiotík?
Áno, nikdy nie je na škodu pomôcť Vašim črevám počas užívania antibiotík (alebo po skončení ich užívania), na udržanie rovnováhy v črevách. Napriek tomu, že antibiotiká pomáhajú ľudskému telu prekonať chorobu, na druhej strane ničia aj prospešné baktérie v čreve. Odporúčame vám, ak je to možné, aby ste užívali Symprove™ v inom čase ako antibiotiká. Ideálne je užívať Symprove™ 10 minút pred jedlom a pitím, aby ste mu umožnili prejsť cez žalúdok a dostať sa tam, kde je to potrebné. O úžívaní Symprove™ popri antibiotikách sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom,
16Môžem počas užívania Symprove™ piť alkohol?
Alkohol má veľmi zlý vplyv na baktérie vo Vašom čreve, a tiež na Symprove™. Odporúčame vyhýbať sa alkoholu niekoľko hodín po užití Symprove™.
17Môžem užívať Symprove™, ak som tehotná alebo dojčím?
Poraďte sa prosím so svojim lekárom alebo lekárnikom ešte skôr ako začnete užívať Symprove™.
18Je Symprove™ vhodný pre deti?
Symprove™ je doplnok stravy a preto sa s ním nespájajú také bezpečnostné problémy ako s liekmi. Odporúčané dávkovanie je 1 ml na 1 kg hmotnosti dieťaťa.
19Aký výsledok môžem očakávať po 12-týždňovom programe?
Ľudia musia prekonávať rôzne zdravotné ťažkosti, ak baktérie v ich tele nie sú v rovnováhe. Vzhľadom na to, že každý človek je jedinečný, môže reagovať na užívanie Symprove™ odlišne a je preto veľmi ťažké presne opísať Vašu 12-týždňovú cestu. Avšak na základe spätnej väzby od našich zákazníkov a na základe nášho výskumu sa dá opísať niekoľko kľúčových štádií na 12-týždňovej ceste. Počas prvých niekoľkých týždňov si niektorí ľudia môžu všimnúť významné zlepšenie rovnováhy svojich črevných baktérií, nakoľko Symprove™ začne účinkovať. Niektorí môžu zaregistrovať určité vzostupy a pády, avšak to je úplne normálne. Nemusíte sa znepokojovať a pokračujte v každodennom užívaní Symprove™. Počas nasledujúcich týždňov by sa mala zvýšiť stabilita, pretože sa úplne upraví rovnováha baktérií v črevách. Je veľmi dôležité užívať Symprove™ denne v priebehu 12 týždňov, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky vďaka zdravej rovnováhe črevných baktérií.
20Čo je 12-týždňový program?
12-týždňový program pozostáva z troch balení Symprove s obsahom 4x500 ml fliaš (každá fľaša sa spotrebuje za 7-8 dní). Odporúčame začať práve 12-týždňovým programom, pretože práve toľko trvá, kým sa zresetuje balans v črevnej mikrobiote. Ak ste si zakúpili 12 fliaš naraz, začnite 12-týždňový program okamžite, z dôvodu krátkej trvanlivosti produktu.
21Kto vyrába Symprove?
Symprove je vyrábaný spoločnosťou Symprove Holdings Ltd. vo Veľkej Británii, ktorej tím má cez 25 rokov skúseností vo výrobe produktov so živými kultúrami. Všetky zložky v prípravku Symprove pochádzajú a sú produkované vo Veľkej Británii.
22Môžem sa predávkovať?
Symprove nie je liek, ale výživový doplnok. Je veľmi nepravdepodobné, aby došlo k predávkovaniu avšak neodporúčame užívať viac, ako je odporúčaná denná dávka. Konzumácia veľkých dávok baktérií môže spôsobiť nafukovanie a plynatosť. Tieto symptómy po čase vymiznú, ak však pretrvávajú dlhšie ako niekoľko dní, znížte dávku Symprove a po čase ju zase postupne zvyšujte. V prípade akýchkoľvek pretrvávajúcich nežiaducich účinkov vyhľadajte lekársku pomoc.
23Môžem popri Symprove užívať aj iné výživové doplnky?
Áno
24Aká je denná dávka Symprove?
Denná dávka je 60 ml, čo zodpovedá objemu odmerky, ktorá je súčasťou balenia. Jedna odmerka obsahuje približne 10 miliárd baktérií.
25Čo sa stane ak vynechám dávku?
Každý človek má trochu iné zloženie črevného mikrobiómu, preto môže mať vynechanie alebo úplné zastavenie užívania Symprove na každého iný vplyv. Aj keď po vynechaní jednej dávky nemusí dôjsť k žiadnym viditeľným zmenám, odporúčame znovu začať užívať Symprove pravidelne čím skôr.
26Nachádzajú sa v Symprove nejaké alergény?
Symprove neobsahuje lepok ani mlieko a je vhodný aj pre vegánov.
27Obsahuje Symprove mlieko?
Nie
28Je Symprove vhodný pre vegánov?
Áno. Symprove neobsahuje žiadne živočíšne produkty.
29Je Symprove prírodný produkt?
Väčšina zložiek Symprove je prírodného pôvodu, ako jačmeň, tak aj prospešné baktérie. Jedinými pridanými zložkami je vitamin C, sorbát a citrát sodný, ktoré sú bežne prítomné v iných potravinách. Používame taktiež prírodné príchute manga a marakuje.
30Obsahuje Symprove lepok?
I keď sa pri výrobe tekutiny, v ktorej rastú baktérie Symprove používa jačmeň, výrobný proces je pozorne kontrolovaný a limituje uvoľňovanie lepku z jačmeňa a samotný jačmeň nie je vo finálnom produkte prítomný.

Referencie*

 • Katarína
  Dcéra mala už od narodenia atopický ekzém. V troch rokoch jej diagnostikovali potravinovú alergiu na viacero potravín (mlieko, vajíčka, med, orechy a pod., celiakia nebola diagnostikovaná.) a taktiež peľovú alergiu na viacero alergénov vrátane roztočov a zvierat. S prísnou eliminačnou diétou na potraviny (už do materskej škôlky si nosila vlastné jedlo a nápoje, čo pokračovalo na základnej a strednej škole), za podpory užívania antihistaminík, rôznych hormonálnych liekov a sprejov a s veľkou starostlivosťou o pokožku sa nakoniec darilo udržiavať alergie ako tak pod kontrolou. V čase dospievania sa však atopický ekzém zhoršoval, pridalo sa akné a alergie sa sezónne zhoršovali tiež. Veľké fľaky začervenanej zapálenej a suchej pokožky svrbeli a dcéra svoj stav aj psychicky horšie znášala. Vďaka Symprove, ktorý pravidelne užíva už 10 mesiacov, problémy s pokožkou takmer vymizli a alergické prejavy (kýchanie, slzenie a astmatické záchvaty) sa vyskytujú len sporadicky a vo veľmi malej intenzite. Preto lieky na alergiu užíva len príležitostne podľa potreby. Myslím, že keby bola možnosť užívať Symprove v čase, keď bola ešte dieťa, liečba jej alergií peľových aj potravinových by bola omnoho úspešnejšia možno s minimálnymi dávkami hormonálnych liekov a antihistaminík, ktoré predstavujú veľmi veľkú záťaž pre organizmus. Symprove užíva naďalej, pokiaľ sa jej imunita ešte viac neposilní.
  Katarína
 • Anna
  Probiotika Symprove som zacala uzivat na doporucenie mojej lekarky. Mala som problem s travenim, nafukovanim, chvilami ma trapili hnacky, hned nato problem s vyprazdnovanim. Symprove som uzivala opakovane v trojmesacnej kure a vysledky su naozaj viditelne. Moje traviace problemy sa zmiernili natolko, ze mozem jest potraviny, ktore som predtym musela vynechat, bolesti zaludka a crevne problemy takmer uplne pominuli. Odporucam vyskusat kazdemu, kto sa trapi s podobnymi priznakmi.
  Anna
  Anna
 • Tomáš
  4. rok diagnostikované IBD ochorenie – symprove mi pomáha naštartovať mikroflóru a vylepšuje trávenie – mám 2 ročnú pozitívnu skúsenosť s užívaním Symprove – najlepšie výsledky v užívaní v porovnaní s ostatnými dostupnými probiotikami – vďaka
  Tomáš
 • Denisa
  Pred dvomi rokmi boli nášmu synovi v druhom mesiaci života nasadené antibiotiká. V piaty deň začal syn zvracať, dostal silné-kŕčovité bolesti bruška a začalo veľké trápenie. Od toho času sa u neho tieto prejavy opakovali vždy pri užívaní ATB a bolo jedno aký typ dostupných probiotík práve užíval. Zvracanie, bolesti, kŕče, plač a narušený spánkový režim pretrvával ešte dva týždne po dobratí ATB. Približne pred dovŕšením prvého roku nášho syna, sme našli na stole v nemocnici letáčik na probiotiká Symprove. Začali sme ich užívať a tieto problémy úplne zmizli!!! Počas brania ATB, respektíve už pred začatím užívania sme zdvojnásobili dávku (uvádzam osobné rozhodnutie, bez odporučenia kohokoľvek), takže napr. ako 7 kg dieťa dostal ráno nalačno 7 ml Symprove a večer pred spaním nalačno 7 ml tiež. Po doužívaní ATB sme prešli na 1x ráno nalačno 7 ml. Zrazu nastala neuveriteľná úľava nielen pre syna, ale aj celú rodinu. Syn má od druhého mesiaca života aj bližšie nešpecifikované tráviace ťažkosti (mimo období s ATB) a aj tu je zjavný pozitívny účinok probiotík Symprove. Takže, ďakujeme za ne 🙂 a vrele odporúčame každému hľadajúcemu rodičovi.
  Denisa
 • Zuzana
  Vďaka Symprove mi konečne normálne trávi,nenafukuje ma,nie som vyhádzaná po konzumácii niektorých potravín. Skúšam jesť také jedlá,po ktorých mi bývalo ťažko a zle a zatiaľ úspešne. Nič lepšie mi po rokoch trápenia so stravou zatiaľ nepomohlo. Vrelo odporúčam!
  Zuzana
 • Ján Hromádka
  Mám diagnostikovanú ulceróznu kolitídu od roku 2012,v celku s dobrým stavom s pravidelnou konrolou lekára a užívanim salofalku. Avšak začiatkom r.2017 sa mi stav dosť zhoršil po piatych rokoch kľudu. Vyskúšal som symprove a musím potvrdiť že spolu s ostatnými liekmi mi pomohol. Nie je to lacná záležitosť,ale pomáha,určite je to aj individuálne. Vybral som dve kúry a cítil som pozitívny vplyv. Idem si objednať ďaľšie balenie teraz na zimné mesiace,lebo sa mi stav trochu pohoršil,tak to porovnám či to bude znovu fungovať a potom napíšem. Dúfam že áno,hádam to nebude návykové a pomôže nadpäť aj mutaflor ktorý užívam. Tak zatiaľ-ešte po čase napíšem,aby aj ostatní zvážili či to nevyskúšajú a niekedy to ostane ako posledná pomoc. Nikto mi nič nedá za túto recenziu-mám to odskúšané.
  Ján Hromádka
 • Michaela Prostredná
  Bolesť a nervozita v žalúdku, ešte pred rokom boli pre mňa tieto pocity prirodzené. Za ten čas čo ma trápili som si na ne takpovediac zvykla. Avšak mnohokrát ma ich intenzita vedela ešte prekvapiť. Zlom prišiel, keď medzi vianočnými sviatkami prišla na mňa bolesť, ktorá nechcela ustúpiť a cítila som sa nevládne. Tento rok som to musela už riešiť, nechcela som ten stav ešte niekedy zažiť. Začala som chodiť od lekára, k lekárovi, podstúpila som hneď ultrazvuk a ešte ma čaká kolonoskopia, ktorej som sa chcela vyhnúť avšak vraj je veľmi potrebná pri určení diagnózy. Keď som takto chodila po lekároch, tak som popri tom aj sama pátrala, kde asi môže byť problém. Príznaky sedia na viaceré ochorenia. Zisťovala som si čo také pri týchto diagnózach môže pomôcť. Zistila som, že živé baktérie priaznivo pôsobia na žalúdok. Lenže toho bolo na trhu snáď miliarda, až mi mamka ukázala v nejakom časopise obrázok Symprove. Poznala som mnoho probiotík, ale o týchto som nevedela nič. Začala som hľadať ako pôsobia, čo obsahujú a zaujali ma. Povedala som si, že vyskúšam a uvidím ako sa budem cítiť. Či príde zlepšenie. Už druhý mesiac Symprove užívam a zatiaľ som nejaký záchvat bolesti nemala, čo vnímam ako úspech 🙂
  Michaela Prostredná
 • Veronika Lukáčová
  Sú to dva týždne čo som začala užívať Symprove…niekoľko rokov som chodila po doktoroch s nevysvetliteľnými bolesťami brucha, ktorí aj po mnohých vyšetreniach na nič neprišli…tak som to vzala do vlastných rúk a začala som hľadať prostriedky ako si pomôcť. Prečítala som si niekoľko diskusií, mnoho článkov o živých baktériách až som sa dostala k týmto probiotikám. Tak som si začala hľadať ako vlastne Symprove funguje, čo zabezpečuje, ako dlho by mala liečba trvať a všetky potrebné veci a šla som do toho..zatiaľ to vyzerá nádejne, dúfam, že sa bolestí zbavím natrvalo…
  Veronika Lukáčová
 • Dominna
  Moj problem so zaludkom zacal najskor nevinne, citila som sa unavena, mala som bolesti a myslela som, ze ma obchadza nejaka viroza, ale ked moj problem ani po mesiacoch neprestaval zacala som mat strach, chodila som od lekara k lekarovi a po mnohych vysetreniach mi povedali ze mam zapal hrubeho creva, konkretne ulceroznu kolitidu, moja prva reakcia bola plac, teraz je to uz dva mesiace od toho dna sa toho mnoho zmenilo 🙂 zacala som uzivat Symprove, zacala som sa zdravsie stravovat a po mesiaci a pol som zbadala prve zlepsenie co ma potesilo 🙂 som rada ze som to hned nevzdala ale hladala moznosti ako sa zbavit bolesti 🙂
  Dominna
 • Melinda
  Som 34 ročná pacientka trpiaca nešpecifickým črevným zápalom, ktorý najčastejšie postihuje terminálne ileum, teda poslednú časť tenkého čreva pred prechodom do hrubého čreva. Môj maratón spojený s neustálymi návštevami lekárov štartovala v roku 2010, kedy mi popri hemoroidoch diagnostikovali kolonoskópiou nešpecifický zápal. Samotnú Crohnovú chorobu odhalili špecialisti až v roku 2013 aj so stenózou (zúžením) čreva a zápalom vo viacerých častiach čreva. Na Mikuláša, kedy sa celý svet teší z radosti malých obdarovaných detí, mňa hospitalizovali so skrytou perforáciou a podstúpila som operáciu, počas ktorej mi odstránili polovicu hrubého čreva a časť tenkého čreva. Po operácii som vyskúšala mnoho alternatívnych metód liečenia, ako masáž nôh, rôzne druhy bylinných prípravkov. Reklamu na prípravok Symprove som objavila v nemenovanom časopise. Hneď som si objednala 12 týždňový program. Po uplynutí niekoľkých týždňov som pocítila pozitívne zmeny. Po jedle som sa len zriedkavo nadúvala, potešilo ma aj menej časté škvŕkanie v črevom systéme. Tento prípravok môžem z vlastnej skúsenosti len a len odporúčať, pretože po skončení 12 týždňového programu plánujem aj naďalej ostať vašou vernou zákazníčkou a užívať aj výhody a účinky prípravku Symprove.
  Melinda
 • Mária B.
  S kolegyňou sme sa rozhodli pre 12 – týždennú liečbu s vašim jedinečným produktom symprove. Ja osobne mám problémy s trávením, som po operácii žlčníka s následnou reoperáciou, po ktorej som prekonala akútný zápal pobrušnice a od vtedy trpím chronickou pankreatitídou a trápi ma aj zlatá žila. Po mesačnom užívaní symprove sa mi upravila stolica, pravidelne a ľahšie sa vyprázdňujem .Moja kolegyňa sa opakovane liečila na helikobaktera, tiež sa jej upravilo vyprázdňovanie a celkovo sa cíti lepšie a vitálnejšie..Zatiaľ sme obidve s produktom veľmi spokojné, ja som sa trochu obávala príchute, lebo hocičo nevypijem ,ale dá sa, zvládam to v pohode…Marika, Rožňava
  Mária B.
 • Katariina
  Moju maminu pred pár rokmi začali trápiť problémy so žalúdkom..Myslela si, že problém je v tom, čo zje. Avšak nevedeli sme prečo, keď v podstate dovtedy nemala absolútne žiadne problémy, čo sa týka trávenia….Vždy zjedla na čo mala chuť a nebol problém. Až jedného dňa po obede mala také bolesti, že sa mi chcelo plakať, keď som ju videla a nevedela som jej pomôcť….Tak som začala pátrať, kde môže byť problém, prečítala som si množstvo článkov, mamina podstúpila rôzne vyšetrenia, ktoré nakoniec skončili s verdiktom – syndróm dráždivého čreva. Tak som hľadala možnosti ako jej pomôcť, objavila som Symprove, tak som jej ho objednala, dnes ho poctivo berie a vidím na nej, že sa cíti lepšie….Predtým mala veľký strach z jedla, dnes už sa to lepší! Ďakujem
  Katariina
 • JarmilaBondrova
  Symprove uzivam uz treti mesiac a badam na sebe, ze mi prospieva…mala som problemy pomaly s kazdym jedlom, casto som sa musela obmedzovat co sa tyka jedla. Jeden den som nieco zjedla znasala som to v pohode a o dva dni som mala ukrutne bolesti…ked som to zacala riesit tak mi diagnostikovali ulceroznu kolitidu…mala som pocit, ze sa mi zruti svet, ale zacala som uzivat Szmprove a priebeh tohto ochorenia sa u mna za ten cas zlepsil. Sice stravu budem musiet mat upravenu uz na stalo, ale verim, ze to zvladnem 🙂
  JarmilaBondrova
 • Lea
  Už roky ma trápi syndróm dráždivého čreva. Vyskúšala som všetky možné lieky, probiotiká, bylinky a neviem čo všetko a úspech žiadny. Jeden deň som sa cítila ok a druhý som mala bolesti také, že som mala problém ráno vstať z postele. Keď som sa dozvedela o Symprove, po pravde bola som skeptická, ale išla som do toho, predsalen stratiť som nemala čo, mohla som len získať. Minulý týždeň som skončila štvortýždňovú liečbu a som rada, že som sa na to dala. Cítim sa o dosť lepšie ako predtým 🙂 takže som si ich objednala aj na ďalšie týždne. Začínam veriť tomu, že sa tohto môjho dlhoročného trápenia raz zbavím 🙂
  Lea
 • Marcel H.
  Chcel by som odporucat kazdemu kto trpi na ulceroznu kolitidu.Skusal som vsetko mozne ale symprove urcite zabera na kolko od kedy ho beriem moj stav sa rapidne zlepsil.Ja uz ho beriem viac ako rok a mne osobne pomoha ked ho beriem. Ktokolvek trpi na u.c pripadne ibd ibs tak vrelo odporucam .
  Marcel H.
 • Lenka H.
  Mám syndróm dráždivého čreva a skúsila som už rôzne probiotiká, lieky, diéty i bylinky. Nič mi nepomohlo zlepšiť môj zdravotný stav, preto som sa rozhodla vyskúšať Symprove. Symprove užívam teraz tretí týždeň a cítim sa lepšie. Začalo mi viac chutiť jesť, môžem zjesť aj jedlá, ktoré mi predtým robili veľké problémy. Menej ma nafukuje, brucho občas bolí, no nie je to také hrozné, ako predtým. So symprove som spokojná. Cítim sa lepšie, plná energie. Takže určite objednám ďalšiu kúru a budem sledovať, čo sa bude diať.
  Lenka H.
 • Silvia
  Symprove 12 týždňovou kúrou prechádzam 2krát. Prvý krát to bolo v lete 2017 a druhú som začala koncom marca 2018.
  Trpím syndrómom dráždivého čreva a prvá kúra mi výrazne pomoha. Ustúpili kŕče, nafukovanie brucha ako aj hnačky. Tento stav mi pri vynechaní potravín, ktoré mi robia zle, vydržal do konca roka 2017. Z tohto dôvodu som sa rozhodla pre druhú 12 týždňovú kúru a cítim opäť úľavu a väčšiu pohodu. Zatiaľ som trpezlivá a pokračujem. Sem tam ma pobolieva brucho a mám aj hnačky. Ale verím, že ku koncu kúry to bude oveľa lepšie.
  Silvia
 • Renáta Š.
  Symprove je prosto najlepsi. Ja som brala predtym rozne probiotika- aj ked nemam vyrazny problem, ale so Symprove sa mi upravilo vylucovanie a zlepsila plet. Je to smiesne, ale napriklad mam ovela “hebkejsie” lakte a paty…. vazne:) Takze ak mate nahodou problem s aknoznou pletou, myslim, ze prvy krok by mala byt uprava “ zvnutra”. Tieto probiotika funguju! R.S.
  Renáta Š.
 • Pavol K.
  Dobrý deň,citim sa oveľa lepsie,a este by som si ho rád objednal v budúcnosti
  Pavol K.
 • Janka
  Symprove som užívala 4 týždne a veľmi mi pomohol, ale bohužiaľ o chvíľu sa problémy vrátili spať. Kedže 200 eur na celú kúru je dosť, tak si zase budem kupovať asi postupne. Jediná moja výhrada je cena, ktorá je dosť vysoká. Ale výrobok je super.
  Janka
 • judita
  symprove som zakúpila pre syna so syndrómom dráždivého čreva, Práve v tomto období mal akútny stav, náhodou som objavila na internete Symprove tak som vyskúšala , zobrala som len na jeden týždeň , veľa toho ešte neviem čo dodať akurát že po 6 dňoch už nie je nafúknutý ako balón a nie je pripútaný na záchod každú chvíľu. Idem objednať ešte na ďalší jeden týždeň . Potom sa uvidí
  judita
 • Ivana
  Po náročnej operácii som mala problémy s trávením a bolesťami brucha. Dvanásť týždňová kúra mi veľmi pomohla. Vrele odporúčam.
  Ivana
 • Katka
  Po rokoch každodenného trápenia som objavila Symprove. Moje problémy postupne ustúpili a môžem žiť plnohodnotný život. Som veľmi spokojná a vrelo odporúčam ostatným, ktorí sa trápia.
  Katka
 • René
  Po 4 týždennom užívaní sa cítim dobre a vidím zlepšenie trávenia.
  René
 • Erika B.
  Symprove uzivam od minuleho roka od maja. Velmi som rozmyslala, co by mi mohlo pomoct. Prave som bola prepustena z nemocnice po akutnej divertikulitide s hnisavymi abscesmi, po antibiotickej infuznej liecbe. Toto bola za posledny rok tretia moja hospitalizacia, upenlivo som googlila a hladala. Probiotika v tabletkovej a kapsulkovej forme som uzivala roky, kedze tato moja choroba sa mi zacala este v roku 2008. Kto pozna tieto patalie s crevami, da mi za pravdu, ze je to velmi obmedzujuca nemoc, bolesti, krce, horucky, vylucenie vela potravin, zeleniny, ovocia z jedalnicka. Po poslednej antibiotickej liecbe som mala velmi vybitu aj crevnu floru, a nedalo sa to nijako napravit. Po pouziti kvanta Hilaku, roznych Smect, Endiaronov a co ja uz viem coho vsetkeho, som si objednala jedno balenie Symprove a nedockavo som cakala, co sa stane. Uz po tyzdni sa mi zdravotny stav pomalicky zlepsoval, viditelne som pocitovala zmeny v traveni, vyprazdnovani sa, imunite, proste znova som ozila a naberala silu. Cely rok uzivam Symprove bez prestavky, beriem so sebou aj mimo domu, tie crevne ataky sa nezopakovali, aj ked v minulosti sa mi vracali skoro kazdy stvrtrok a vzdy boli s tym spojene antibiotika a kopec liekov na bolest a krce. Symprove vypijem rano na lacny zaludok, potom minimalne 10 minut pockam, a az potom zacnem pit a jest. Osvedcene a velmi odporucam, skutocne tato vodna baza obsahujuca styri zive bakterialne kultury nema obdobu. A ja som uz za tych 10 rokov vyskusala vsetko dostupne. Cize, mne zostava len verit, ze Symprove tu bude stale, lebo ja uz bez Symprove nemozem zit.
  Erika B.
 • Vladimír
  Takže aj sa sa pripájam s odporúčaním aspoň vyskúšať . Začiatkom tohto roku som podstúpil 12 týždennú kúru …bez toho aby som mal diagnózu stanovenú (pre istotu som zmenil aj pani doktorku za pána doktora 🙂 …skôr bolo podozrenie na syndróm dráždivého čreva . A stav sa spolu s odporúčaním z knihy zachráňte svoje črevo od Bukovského zlepšoval …ale aj keď to bolo lepšie – zišiel som s cesty a vyskúšal som antibiotiká Normix čo bol pokus o liečenie SIBO – ale zrejme to nevyšlo kedže som si na tento týždeň musel zobrať voľno a idem si hneď objednať to čo zafungovalo a dúfam zafunguje znova – bude toho síce veľa 2x 12 týždňová kúra za jeden rok ale verím že to zaberie a ja už z cesty nezídem 🙂
  Vladimír
 • Monika
  Po viacnasobnom uzivani ATB v priebehu roka sa mi spustilo mnoho potravinovych intolerancii a alergii. Uzivala som vsetky mozne probiotika a bola na prisnej eliminacnej diete. No nikam ma to neposunulo za posledny rok a pol…. Teraz uzivam Symprove 4 mesiace a postupne skusam zavadzat potraviny, na ktore som zle reagovala…. a naozaj vidim efekt, celkovo sa mi travenie zlepsilo a konecne mozem po trochach do svojho jedalnicka zavadzat niektore potraviny, co som nemohla….Davam ho aj 3 rocnemu synovi, ktory ma atopicky ekzem a tiez potravinove intolerancie. Po 3 tyzdnoch sa mu zlepsil ekzem o 70%… Symprove budeme nadalej uzivat, stoji to za to!
  Monika
 • Ivana
  Symprove som darovala mamine, užíva ich prvý mesiac, je s nimi spokojná, zlepšilo sa jej trávenie a chystá sa pokračovať v užívaní ďalej.
  Ivana
 • Iveta
  Symprove užívam pol roka a som s ním spokojna.Upravilo sa mi trávenie, ustúpili kŕče, nenafukuje ma.Citim sa oveľa lepšie, určite si tieto probiotiká ešte objednám.
  Iveta
 • Simona
  SIMPROVE ma postavil na nohy. Som celiatička. Mala som neskutočné problémy, ktoré mi obmedzovali život. Nemohla som si nič naplánovať na 3 dni vopred, pretože som nevedela ako mi bude. Mala som opakované hnačky a zápaly žalúdka, kŕče v bruchu, nemohla som nič zjesť. Vyskúšala som všetko možné a nič nezaberalo, kým som nezačala užívať Simprove, ktorý mi začal zaberať hneď od prvého užitia. Kupujem ho stále a určite aj budem kupovať naďalej.
  Simona
 • MUDr. Košecká
  Áno, môžem povedať, že mi Váš preparát jednoznačne pomohol , čo sa týka pravidelnosti vyprázdňovania, formovanej konzistencie, bez nadúvania bez zápachu bez bolesti Bolo vidno efekt. Môžem to porovnať , lebo už som určitý čas bez preparátu a vidím rozdiel . Takže jednoznačne pomohol!
  MUDr. Košecká
 • Martin H.
  Pred začaťím užívania Symprove som trpel neustálym nafukovaním a nepravidelným vyprázdňovaním. Postupne sa mi počas 12-týždňovej kúry podstatne zlepšilo trávenie. Po čase sa mi opäť problémy vrátili, takže opäť idem skúsiť ďalšiu kúru Symprove.
  Martin H.
 • Lucia L.
  Volám sa Lucia a mám 27 rokov. Pred 5 rokmi mi diagnostikovali reumatoidnú artritídu. Ide o stuhnutie, zápal, opuch a bolesti kĺbov. Doktori nevedia ako toto ochorenie vzniká. Poviem Vám ako bývalá aktívna športovkyňa, reuma mi veľmi sťažila život. Už nemôžem žiť ako pred reumou. No môžem ju aspoň zmierniť, či na čas odstrániť. Hľadala som riešenie odstránenia zápalu bez agresívnej "liečby" liekmi, ktoré majú viac negatívnych účinkov ako tých žiadaných. Keď je v ľudskom tele akýkoľvek zápal, hniezdo hľadajte v obrovskom množstve prípadov práve v čreve. Tenkom, hrubom, slepom, v čreve. Každý sme iný. A ak je niekto v určitom období svojho života slabší, akákoľvek pliaga ho dostane. U mňa to boli vag. mykóza, zápal močových ciest, angína, bežné ,,zimné" choroby...a napokon si ma našla aj reuma. Áno, spúšťačmi sú najmä stres, strava a to, že človek robí veci proti sebe (čo už je duchovná stránka bytia - ohromne podstatná). Tak, ako sa mi podarilo oslobodiť sa od spomenutých problémov? Áno, podarilo sa mi to kombináciou probiotík Symprove a chlorely. Podstúpila som 3 mesačnú kúru so Symprove programom. Každý deň ráno som sa tešila, ako si nalejem plnú odmerku a šup do bruška. Probiotiká sú kvapalné a živé, čo je ohromne podstatné. Prejdú tráviacim traktom a zaúčinkujú. U ostatných probiotík som sa s takým výborným účinkom nestretla. Už po 3 týždňoch užívania som sa cítila omnoho lepšie. Okrem zlepšenia stavu pleti a tiaže na žalúdku, som sa cítila silnejšia fyzicky aj psychicky (pretože naša psychika úzko súvisí so stavom našeho hrubého čreva - druhý mozog). Zápal mi ustupoval a zlepšila sa mi hybnosť kĺbov. Po 3 mesiacoch som necítila ani minimálnu prítomnosť zápalu. Preto oceňujem Symprove a ďakujem mu za úžasnú pomoc. Je to veľký pomocník. Ale aj tak budem naďalej pátrať kde problém vzniká a čo v živote nastaviť tak, aby som žila spokojne, zdravo a šťastne. To isté prajem aj vám. Nastavte svoje zdravie tak aby ste boli spokojní a posúvajte ďalej svoje skúsenosti. Nie s cieľom predať výrobok, ale pomôcť človeku. Ja ďakujem aj výrobcom Symprove zato, že to čo je vo fľaške, stojí zato ;)  
  Lucia L.
 • Svitlana
  Symprove mi poradil môj gynekológ, lebo stále som mala hnačky počas menzesa, a po jeho skončení začínal sa mi kandidoz,ktorý som liečila ,a od tých liekov zase boli hnačky, začarovaný kruh. A tento začarovaný kruh stornovať mi pomohol symprove,pri tom stačilo mi iba jedno balenie, a už tri mesiace nehnackujem. Do teraz žiadne probiotiká nemali taký efekt, a chcem si objednať aj ďalšie balenie. Odporúčam.
  Svitlana
 • Eva Sargent
  Uz niekolko rokov som trpela castymi ochoreniami a unavou. Vyhladala som pomoc lekara integrovanej mediciny v meste Twyford (UK). Ten po zivej analyze krvi, hned videl opuch cervenych aj bielych krviniek sposobenych plesnami, krore sa do krvi dostali z creva. Diagnostikoval mi ‘leaky gut’, t.j. ‘tecuce crevo’. Toto dost bezne ochorenie je vraj casto sposobene nerovnovahou krvnej mikroflory. Po laboratornom rozbore stolice v Londyne bola tato nerovnovaha zrejma. Lekar mi hned odporucil Symprove. Po 12 tyzdnoch uzivania som bola ovela menej chorlava a citila som sa lepsie. Odvtedy uplynul asi rok a citim, ze potrebujem dalsi kurz probiotik. Urcite objednavam znova.
  Eva Sargent
 • Juraj Kotrba
  Kupte si radsej tieto probiotika za 200 euro a clovek vidi citi rozdiel a vidi rozdiel aj v stolici ako tlacit peniaze do tiez drahych tabletiek bez ucinku
  Juraj Kotrba
 • Štefan
  Asi doteraz najlepšie probiotiká, aké som mal. Odporúčam.
  Štefan
 • Alex
  Zatial som vyskusala iba tyzdnovu kuru, ale planujem si tento mesiac dokupit viac flastickek. Trapi ma nafukovanie a niektore jedla mi zle travi. Neviem to velmi posudit za tyzden, ale aspon som si vsimla, ze som nemusela utekat na zachod 5x za den, ale iba 2x. Uz i to je pre mna uspech.
  Alex
 • Alena
  Symprove som kúpila otcovi na základe odporúčani gastoentrológa, nakoľko je už vo vyššom veku a dlhodobo trpí syndrómom dráždivého čreva a častými hnačkami. Kúru poctivo absolvoval 12 týždňov a stav sa mu polepšil. Dokonca aj posledná kolonoskopia vyšla v poriadku. Práve preto mu kúru opäť kúpim.
  Alena
 • Helena
  Symprove mi pomohol upraviť trávenie pri problémoch, podla mňa je to najlepšie probiotikum na trhu, keďže som už vyskúšala viac druhov. Vždy sa k nemu vrátim, keďže iné probiotiká z lekárne nemali pre mňa taký efekt.
  Helena
 • Anna
  Symprove som si objednala uz druhykrat mesacnu kuru a je to velmi dobry produkt. Ktory dokaze rychlo navodit rovnovahu v mojom traveni. Ja urcite odporucam 👍
  Anna
 • Erika
  Symprove uzivam bez prestavky uz rok a sedem mesiacov. Chcem povedat, ze u mna funguje na 100 %. Liecim sa na divertikulitidu, casto som mala zapaly creva, vela antibiotik som musela uzivat, ukrutne bolesti, krce, poruchy vylucovania, proste velke trapenie. Skutocne, tu celu dobu, co uzivam Symprove neprestajne, vobec som nemala tie bolestive ataky. Dokonca mi klesol aj cholesterol, ktory mam ako dedicnu formu, cize som na statinoch uz asi 15 rokov. Nikdy mi neklesol po 7. A teraz prii poslednych krvnych testoch, ze 4,6! Nemohla som tomu uverit! Inak si to neviem vysvetlit, lebo nic ine som nezmenila v uzivani ani strave,,,len jedine a to – SYMPROVE. Doslova citim tu harmoniu v crevach a traviacom trakte, vdaka vasmu Symrove. Velmi doporucujem, ved vyskusajte aspon 12 tyzdnovu davku a potom sa rozhodnete, ci ano alebo nie. U mna velke ANO <3
  Erika
 • nela
  Zatial asi najvyraznejsí posun zo všetkých probiotik , ktore som skušala… ale musela som nasadiť nižšie dávkovanie, kvoli histaminovej intolerancii… Pri plnej dávke bolo nafukovanie ešte horšie.. pri 15 ML denne , výrazne lepšie…
  nela
 • Anka
  Symprove som užívala pred rokom. Absolvovala som 12 týždňovú kúru a bola som veľmi spokojná. Zlepšilo sa mi trávenie po liečbe SIBO antibiotikami a tak uvažujem, že si opäť kúru zopakujem, lebo tieto živé probiotiká nemajú konkurenciu. Každé ráno som sa tešila ako ich užijem, bolo to ako pohladenie žalúdka a trávenie počas dňa bolo oveľa lepšie ako keď som užívala probiotiká v kapsulkách – tieto živé účinkovali tam kde bolo treba. Takže vrelo odporúčam, cena je síce trošku vyššia, ale moje zdravie a dobrý pocit za to stoja.
  Anka
 • Jana
  Symprove mi pomohol, okamžite som cítila úľavu pri mojich tráviacich problémoch. Avšak bolo by ho treba zrejme užívať dlhodobo, čo však mne neumožňuje jeho dosť vysoká cena, keďže odporúčate až 6-8 týždňové užívanie a tam už skutočne, cena je dosť vysoká. Ale výrobok je to v každom prípade úžasný.Dakujem a odporúčam. Jana
  Jana
 • Ľudmila
  Ďakujem áno, pomohol mne aj mojím deťom .Som s ním spokojná a chcem si ho objednávať aj  naďalej .Je bezbolestný, spoľahlivý a vynikajúci !
  Ľudmila
 • Monika
  Symprove uzivam pravidelne uz niekolko mesiacov  a vdaka nemu ide moj zdravotny stav dopredu.  Zlepsila sa mi tolerancia na niektore potraviny,  comu som velmi vdacna. Aj mojim detom pomaha okamžite pri traviacich ťažkostiach. Uzivame ho naďalej....
  Monika
 • Silvia
  Užívam Symprove dlhodobo. Mám za sebou tretiu 12 týždňovú kúru. Cítim sa lepšie.
  Verím, že tieto probiotiká sú najsilnejšie na trhu a po nejakej tej pauze sa opäť k nim vrátim.
  Silvia
 • Milan
  Je to super vyrobok a citim sa oveľa lepšie a žaludok mam totalne v pohode. Ďakujem :)
  Milan
 • Mária
  Po prvý krát som vyskúšala Váš produkt na odporúčanie mojej lekárky. Po jeho pravidelnom užívaní cítim výrazné zlepšenie a v budúcnosti si plánujem Symprove znovu zakúpiť.
  Mária
 • Ľubica
  Mala som problem s relapsom uk na jesen a symprove mi pomohol dostat travenie do kludu. A naviac je velmi chutny.
  Ľubica
 • Peter
  Áno, Symprove urcite pomaha ....a najlepsie pomaha ked dodrzujete aj predpisanu stravu. Ja som zacitil prve zlepsenia asi po  2 -3 tyzdnoch a od vtedy ho pouzivam stale uz asi  6 mesicov.
  Peter
 • Zuzana
  Symprove sme objavili prvykrat v UK pred 2 rokmi a rozhodli sme sa pre tieto probiotika, pretoze mali najlepsie recenzie a aj vyborne vysledky v testoch. Ziadne ine probiotika nemali taky ucinok resp. nepozorovali sme ziadny ucinok, dokonca niektore zhorsovali zdravotny stav. Na zaciatku sme ich kupovali hlavne synovi, jedine probiotika, po ktorych mu vzdy zmizne bolest bruska. Presiel mnohymi krvnymi a gastro vysetreniami a ziadnu diagnozu nestanovili. Kedze Symprove u neho funguje, pre nas vyrieseny problem a presli sme na tieto probiotika cela rodina. Urcite odporucam. Nedavno sme sa prestahovali naspat na Slovensko a som rada, ze sa daju kupit uz aj u nas.
  Zuzana
 • Marián
  Vyskusal som uz strasne vela probiotik bez niejakeho zlepsienia,ale az pri uzivani Symprove som pocitil vyrazne zlepsenie a som s nim velmi spokojny.Urcite ho odporucam.
  Marián
 • Mirka
  Dobry den,velmi pekne dakujem za vas produkt.uzivam ho uz 3 tyzdne a nafukovanie postupne ustupuje. Dufam,ze p.o. celej 12 mesacnej kure sa tohto problemu uplne zbavim.upravila som aj jedalnicek. Velmi sa z tohto pokroku tesim,konecne sa mozem znova bez obav zucastnovat spolocenskych akcii.
  Mirka
 • Ľudovít
  Mával som problémy zo zápchov a vypraznovaním. Ćrevnú flóru my doktori pokazili častím uživaním ATB. Živé probiotiká my stršne pomáhajú a už po pár dňoch je stolica lepšia a lepšia. Vrelo odporúčam Synprove a idem si obiednať akciové velké balenie lebo pomohli aj mojej dcérke.Je pravda že cena je dosť velká a hocikto si to nedovolí ale kvalitov a účinkom sa žiadne probiotiká nevirovnajú . Mne po rokoch trápenia Symprove strašne pomohlo. Ďakujem
  Ľudovít
 • Anna
  Živé baktérie Symprove som užívala v období čakaní na operáciu hrubého čreva - vyvedenie na povrch, čiže stómia. Pooperačné obdobie som zvládla veľmi dobre aj vďaka Symprove
  Anna
 • Monika
  Pre moje problémy s trávením, nadúvaním a zápchou som užívala rôzne druhy probiotík. Pri zistení intolerancie ma mliečne výrobky, vajcia a kuracie mäso mi bolo odporučené Symprove. Už po 2 týždňoch som sa cítila oveľa lepšie. Symprove mi pomohlo s dlhoročnou zápchou a ostatnými tráviacimi ťažkosťami. Taktiež aj intolerancie odišli 🙂 .. Som veľmi spokojná a Symprove odporúčam všetkými desiatimi.
  Monika
 • Renáta
  Pred Dvoma rokmi mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu. Kvôli neznášanlivosti rôznych potravín, prídavných látok, či dokonca niektorých druhov probiotík mám veľmi obmedzené možnosti, ako si pomôcť od rôznych symptómov sprevádzajúcich toto ochorenie. Po absolvovaní 12 týždňovej kúry som pocítila výrazné zlepšenie. Zmiernili sa mi brušné kŕče, mala som pravidelnú rannú stolicu (u mňa zázrak), necítila som sa tak veľmi unavená, ku koncu sa mi zlepšil i stav pokožky. Takže ďakujem, vrelo odporúčam a určite znova objednám.
  Renáta
 • Peter
  Symprove s prestávkami užívame s celou rodinou už druhý rok. Sme veľmi spokojní, pretože nám doteraz vždy pomohlo stabilizovať trávenie a buď úplne alebo do veľkej miery pomohlo eliminovať väčšinu problémov so zažívaním. Kúru preto pravidelne opakujeme. Vrelo odporúčam.
  Peter
 • Tamara
  Objednavam ho pravidelne manzelovi a napriek relativne vysokej cene toto je investicia ktora sa oplati. Manzel ma rozne potravinove intolerancie a alergiu na jablka. Toto probiotikum mu velmi pomaha a upokojuje travenie. Taktiez pouzivame Symprove ako prevenciu v zimnom obdobi na posilnenie imunity 🙂
  Tamara
 • Andrea
  Uzivala som Symprove 3 mesiace a moje problemy suvisiace so syndromom drazdiveho creva sa ovela ovela zlepsili.Dokonca mi zive bakterie pomohli zvladnut ochorenie dychacich ciest bez uzivania antibiotik.Urcite budem pokracovat v uzivani aj dalej!
  Andrea
 • Denisa
  Niekoľko rokov ma trápili tráviace ťažkosti - nadúvanie, nafukovanie, zápcha či kŕče v bruchu. Vyskúšala som veľmi veľa probiotík, ale nejakú výraznú zmenu som nepostrehla. Neskôr mi zistili intoleranciu na mlieko, vajcia a kuracie mäso. Dopočula som sa o Symprove a rozhodla sa pre 12-týždňovú kúru. Už po dvoch týždňoch som cítila výrazné zlepšenie. Symprove mi veľmi pomohol a vďaka nemu sa mi zmiernila intolerancia :)
  Denisa
 • Danka
  Symprove užívam pravidelne už asi rok a môj stav sa o 100% zlepšil. Užíval som rôzne probiotiká ale to sa nedá porovnať. Určite odporúčam.
  Danka
 • Peter N.
  Najvacsia zmena prisla po 4 tyzdnoch. Mal som pocit ze dovtedy sa to riesilo len v tenkom creve. Po 4 tyzdnoch to preslo aj do hrubeho creva aspon teda podla pocitov a priznakov. No a po dalsich dvoch som uz citil ako sa mi akutny problem stahuje v creve len do jedneho bodu. Nakolko som presiel gastro a nemam vraj nic ani celiaku ani mlieko ani heliobaktera ani zapal a vredy je dost mozne az pravdepodobne ze tie nervy a stres po 20 rokoch praxe vselijakych ATB a podobne mi znicili celu bakterialnu floru v crevach a tie praskove pribiotika sa fakt tak daleko az nedostanu. Takto sme sa dostali az do hrubeho creva a zacala sa zmena.  Konecne trovim , jem , a mam pocit ze to funguje.
  Peter N.
 • Jaroslav S.
  SIBO.To je moj aktualny problem s crevami.V Jan. tohto roku mi diagnostikovali SIBO cez dychovy test, bola mi vylucena histaminova intolerancia,celiakia,cronova chrooba , ulcezrovna kolitida, kvasinky, laktozova intolerancia ,helikobakter a parazity. Rok pred diagnostikovanim mi robili kolonoskopiu kde mi vylucili taktiez IBS. Lekarka mi nasadila normix (antibiotika ktore obsahuju latku rifaximín) a povedala ze si mam kupit vitaberin (vyzivovy doplnok - prirodne antibiotikum urcene na SIBO a IBS) a predpisala mi low FODMAP dietu. Tyzden po uziti antibiotik zmena o 200% k lepsiemu. Samozrejme Antibiotika mi totalne znicili cely mikrobiom takze som bol na zaciatku a moje stavy boli este horsie ako predtym. Zapchy spojene s hnackami , neustale krce.Jedine co pomahalo zmiernit bolest bol sypany domaci matovo/medovkovy caj.S cohokolvek co som zjedol mi bolo zle , vzdy som sa tesil ked budem hladny pretoze iba vtedy som nemal bolesti. Dalsia navsteva doktorky viedla k predpisaniu duspatalinu+odporucanie kupit oreganovy olej,grapovy extrakt a zaradenie nizko sacharidovej diety (presne pokyny co jest a co nejest som dostal od lekarky) Takze som pozmenil mierne dietu(vyhodil som ryzu , zemiaky a ovsene vlocky a javorovi sirup) vtedy som zacal brat symprove,oreganovy olej,grapovy extract a vybral som cele balenie duspatalinu (pre pripad krcov) Priblizne po tyzdni uzivania som uz mohol existovat bez krcov (obcasnych) , dobral som vitaberin,duspatalin a grepovy extrakt. Aktualne uz beriem iba symprove (5ty tyzden) a oreganovy olej. Zacinam cvicit+pridavam viac pohybu. Pomaly menim aj stravu a pridavam veci ktore mi robili zle predtym. Napriklad minulee na oslave som si dal tortu a neurobila mi zle alebo 3/4 pizze s Lettori Bratislava (ich cesto je jednoduchsie stravitelne lebo si vytvaraju vlastny kvasok) Chcem urcite vybrat 3mesacnu kuru Symprove. Produkt som taktiez doporucil mame ktora je diabetik a mava problemy s bruchom hned po par dnoch citila rozdiel. Ziadne krce , bolesti brucha , normalna stolica vsetko je ja ma byt. Neskor som sa dozvedel aj od znamej ze symprove brala ked mala helikobaktera a velmi jej pomohol. Pokial mate SIBO diagnozu urcite odporucam Symprove vyskusat a byt trpezlivy (najlepsie som sa zacal citit cca po 3 tyzdnnoch kedy sa aj stolica vratila do normalu) a drzat dietu poctivo. 200e za celu kuru je vela penazi ale pokial vam to dokaze zlepsit kvalitu zivota dokazete byt aj viac produktivny ako 3/4 dna byt v krcoch bolestiach a v strese kde najblizsie hladat toaletu. Pamatal som si stavy ked som v praci bol na toalete 20x pocas pracovneho dna a nedokazal sa sustredit na pracu skoro vobec a skoncil na PN dva tyzdne (dva tyzdne ma stali urcite viac ako 200e)
  Jaroslav S.
 • Martin R.
  Symprove sú jedny z najlepších probiotik, ktoré som vyskúšal. A to ich bolo už niekoľko. Keď mi začali tráviace ťažkosti ako nafukovanie, bolesti brucha, kŕče skoro po každom jedle, tak som vyhľadal lekára. Výsledky boli všetky v poriadku. Takže som odchádzal s diagnózou IBS. Vyskúšal som rôzne probiotika (hylak, probiofix..), no vždy pomohli iba na chvíľu. Úprava stravy mi tiež nepomohla. Keďže manželka užíva symprove už vyše roka, tak mi ho dala vyskúšať. Po mesiaci som cítil zlepšenie. Hlavne v tom, že som nemal kŕče a nenafukovalo ma. Preto som sa rozhodol ze budem symprove dlhšie užívať a budem sledovať svoj stav. Som šofér z povolania a neustále bolesti brucha, kŕče a nafukovanie ma obťažuju pri výk one moje j práce. Už mesiac sa cítim fantastický, dokonca som menej unavený a mam viac energie. Ja symprove odporúčam všetkými piatimi.
  Martin R.
 • Silvia Marková
  Už niekoľko rokov môjho manžela trápi crohnova choroba, ktorá sa pred 4 rokmi zhoršila natoľko, že mu museli vyoperovať  poriadny kusisko hrubého aj tenkého čreva a aj trochu z konečníka a niekoľko mesiacov žil z umelým vývodom. Odvtedy má zhoršené trávenie, cíti sa nafúknutý, a po každom jedle mu je ťažko. Vyskúšal mnoho probiotík ale symprove je doslova zázrak, pomohol mu vo všetkých jeho problémoch. Ľutujem len to, že sme ho neobjavili už skôr. Pred pár týždňami sme si všimli, že posledné dve fľaše z 12 týždňového programu budú v čase konzumácie pár dní po dátume spotreby a tak som písala k vám do symprove či sa to môže skonzumovať, či to nebude vadiť a mňa úplne odrovnala reakcia z vašej strany, keď mi veľmi milý pán odpísal, že mi na vaše náklady pošlete kuriéra s dvomi novými fľašami a prevezme od nás tie dve s blížiacim sa koncom exspirácie. Fakt sa s takýmto jednaním v dnešnej dobe málo kde dá stretnúť. Symprove teraz odporúčame všetkým čo majú podobné problémy a môj manžel si už bez neho nechce prestaviť žiadne ráno . Prajeme vám všetko dobré a ďakujeme, že máte pre nás skutočný "elixír" pre črevá.
  Silvia Marková
 • Nikola S.
  Dobrý deň, o symprove som sa dozvedela od mojej gynekologyčky odporučila mi aby som ho užívala teraz keď som tehotná kvôli hemoroidom a zápche. Musím povedať že naozaj pomáha. Pri prvom tehotenstve som o ňom nevedela a trápila som sa. Teraz pri druhom tehotenstve sa cítim lepšie vďaka symprove, ale veľká nevýhoda je cena. Nemôžem si dovoliť ho užívať stále keďže máme rodinu a značne to zatazi nás rozpočet, ale aspoň čo som zatiaľ užívala tak som bola spokojna.
  Nikola S.
¹Comparative survival of commercial probiotic formulations: tests in biorelevant gastric fluids and real-time measurements using microcalorimetry (M. Fredua-Agyeman, S. Gaisford, 2014)
*Referencie reprezentujú individuálne skúsenosti konkrétnych osôb. Výsledky a účinky užívania Symprove môžu byť u iných užívateľov rôzne.