parallax background

Často kladené otázky

1Prečo je Symprove™ jedinečný?
Aby bol prípravok účinný, baktérie sa musia DOSTAVIŤ na miesto určenia, PREŽIŤ A PÔSOBIŤ. Baktérie v Symprove™ sú aktívne a živé, čo znamená, že hneď potom ako sa DOSTAVIA na miesto určenia, sú schopné okamžite účinkovať, v harmonickej spolupráci s Vašim tráviacim traktom. Trávenie, na ktorom sa podieľa silná žalúdočná kyselina a žlčové soli, sa spúšťa prijatím potravy. Baktérie, prijímané v potrave, sa taktiež dostávajú do tráviaceho traktu a bojujú o prežitie v tomto extrémne kyslom prostredí. V mnohých výrobkoch sú baktérie lyofilizované a musia sa teda predtým ako začnú účinkovať aktivovať. To, že nie sú aktívne, tiež znamená, že sú veľmi citlivé na kyselinu v žalúdku a nemusia prežiť. Pre oba tieto typy produktov platí, že môžu byť zničené počas procesu trávenia. Symprove™ je odlišný, pretože obsahuje živé a aktívne baktérie v jedinečnej zmesi s vodným základom, ktorý nespúšťa trávenie – to znamená, že baktérie sú schopné PREŽIŤ prechod cez žalúdok. Po tom, ako prejdú cez nehostinné prostredie v žalúdku, musia baktérie rýchlo kolonizovať cieľovú oblasť. Pri výrobkoch, ktoré sú citlivé na žalúdočnú kyselinu, nemusí prežiť dostatok životaschopných baktérií na vytvorenie silných kolónií. Na rozdiel od nich, Symprove™ sa dostáva do čreva a okamžite začína PÔSOBIŤ. Na Univerzite v Londýne (UCL) bol dokončený prelomový a nezávislý výskum¹, ktorý porovnával rôzne produkty a ich schopnosť dostaviť sa na miesto určenia, prežiť a pôsobiť. Tento výskum dokázal, že Symprove™ bol nepochybne schopný dostaviť sa na miesto určenia, prežiť a pôsobiť lepšie ako ostatné produkty. Tieto výsledky dokázali, že Symprove™ a jeho živé a aktívne baktérie prichádzajú do čreva presne vtedy, keď sú schopné účinkovať a efektívne sa množiť. Dôležité je, aby boli ľudia ochotní zapojiť sa do celého 12-týždňovému programu, aby dosiahli maximálne výhody, pretože opätovné nadobudnutie rovnováhy črevných baktérií si vyžaduje čas.
2Koľko baktérií je v Symprove™?
Naše baktérie sú živé a aktívne od momentu, keď prehltnete Symprove™. Každá dávka obsahuje približne 10 miliárd jednotiek tvoriacich živé kolónie. To zaručuje, že živé a aktívne baktérie dorazia do cieľových oblastí vo Vašom čreve bez toho, aby spustili trávenie vo Vašom žalúdku.
3Na čo potrebujeme tieto baktérie?
Miliardy aktívnych baktérií žijú a pracujú v tráviacom systéme, aby vykonávali základné fyziologické procesy, napr. rozkladanie potravy. V dnešnej dobe však už vieme, že tieto baktérie zohrávajú tiež veľkú rolu v celom našom zdraví. Črevné baktérie – a nerovnováha, ktorá môže nastať, ak nemáte dostatok „dobrých“ baktérií – sa v súčasnosti spájajú so zvyšujúcim sa počtom zdravotných problémov, akými sú napr. autoimúnne ochorenia (ekzémy, astma, zápalové ochorenia čriev), depresie a iné psychické zdravotné problémy. Tak ako nerovnováha črevných baktérií spôsobuje rôzne zdravotné ťažkosti, môže byť príčinou aj rôznych gastrointestinálnych symptómov, akými sú napr. nafúknutie, zápcha, hnačka, nadmerná plynatosť, nauzea alebo syndróm dráždivého čreva (IBS).
4Ako sa Symprove™ vyrába?
Základ Symprove™ tvorí extrakt z vyklíčeného jačmeňa, do ktorého sa neskôr pridávajú štyri druhy probiotických baktérií. Tento extrakt predstavuje dokonalú potravu pre baktérie, aby mohli pôsobiť. Celý proces výroby Symprove™ sa uskutočňuje vo výrobnom podniku sídliacom v grófstve Surrey v Anglicku, kde sa kultivujú kmene baktérií až po odoslanie výrobku zákazníkom do celého sveta. Do praxe sme zaviedli veľmi prísne postupy a používame nezávislé testery, aby sme zabezpečili, že každá vzorka Symprove™ obsahuje správne baktérie v tých správnych množstvách. Symprove™ je absolútne prírodný mnoho kmeňový výrobok, ktorý sa vyrába za prísnych podmienok a podlieha riadnym testovacím postupom pred tým, ako sa dostane k zákazníkom. Všetky jeho zložky sa dajú sledovať až k ich pôvodu. Riadiaci systém vysokej kvality (ISO9001/2018) je srdcom výrobného procesu a zároveň nás uisťuje, že zachovávame veľmi vysoké štandardy, ktoré sme vyvinuli a neustále sa ich snažíme zdokonaľovať.
5Ako sa Symprove™ testuje?
Pred tým, ako sa Symprove™ dostane k svojim zákazníkom, prísne sa testuje a trikrát sa analyzuje nezávislým laboratóriom, tzv. správnou výrobnou praxou (Good Manufacturing Practises – GMP). Toto testovanie určuje, či sú prítomné štyri kmene baktérií a či ich hladina sa rovná alebo prevyšuje naše minimálne požiadavky, ktoré predstavujú v 70 ml dávke 10 miliárd živých aktívnych baktérií tvoriacich koloniálny útvar. Testovanie taktiež potvrdzuje, že vzorka neobsahuje žiadne ďalšie baktérie alebo znečisťujúce látky. Zameriava sa na: kontamináciu baktériami rast kvasiniek/plesní meranie pH identifikáciu bakteriálnych kolónií. Vzorky posielame tiež na otestovanie, aby sme sa uistili, že Symprove™ neobsahuje glutén.
6Existujú výskumy o Symprove™?
Spoločnosť Symprove™ má silný výskumný a vývojový program a neustále zdokonaľuje svoje výrobky. Spoločnosť Symprove™ skúma dve oblasti. Prvou je účinnosť dodávacieho systému. V tejto oblasti spolupracujeme s nezávislými laboratóriami a zdravotnými špecialistami, aby sme sa uistili, že náš dodávací systém je ten najvhodnejší. Potvrdil to aj prelomový nezávislý výskum¹ na Univerzite v Londýne (UCL), kde boli testované hlavné probiotiká na trhu vo Veľkej Británii. Výskum ukázal, že Symprove™ bol jediným z testovaných produktov, ktorý dokázal splniť všetky tri základné podmienky. Dokázal sa dostaviť na miesto určenia, prežiť, pôsobiť a kolonizovať črevo.
7Má Symprove™ vedľajšie účinky?
Niektorí zákazníci (približne 1 zo 100) uvádzajú, že počas prvých dní užívania Symprove™ zaznamenali redšiu stolicu. Zvyčajne je to normálne a znamená to, že baktérie usilovne pracujú.
8Prečo si vybrať Symprove™?
Výsledky¹ dokázali, že Symprove™ je jediný produkt (z testovaných), ktorý splnil všetky tri požiadavky: dostavil sa na určené miesto, prežil, pôsobil a kolonizoval črevo. Symprove™ sa odlišuje od ostatných dostupných výrobkov, pretože: Baktérie sú živé a aktívne pri vstupe do ľudského tela. Je to jediný prípravok na vodnom základe, ktorý nespúšťa trávenie a baktérie zostávajú živé aj počas prechodu drsnými podmienkami v žalúdku. Naša jedinečná kombinácia baktérií pracuje tak, aby pôsobila už vo chvíli, keď sa baktérie dostanú na začiatok tenkého čreva. Klinické štúdie na hotových výrobkoch dokázali, že Symprove™ je účinný u pacientov so syndrómom dráždivé čreva (IBS) a zápalovými črevnými ochoreniami (IBD). Väčšina probiotík má štúdie iba na kmeňoch, ktoré sa nachádzajú v ich výrobkoch, nie na hotových výrobkoch. Symprove™ poskytuje pomoc svojim užívateľom prostredníctvom call centra alebo uzavretej skupiny na Facebooku.
9Prečo by sme mali piť Symprove™?
Tak ako žiadni dvaja ľudskí jedinci nie sú rovnakí, nenájdeme úplne rovnaké ani dve mikrobiálne flóry – dokonca ani u jednovaječných dvojčiat. Predpokladá sa, že v každom z nás sa nachádza približne 1000 rozdielnych druhov baktérií, pričom jednotlivé druhy baktérií sa líšia od človeka k človeku. Počas života sa vystavujeme rôznym vplyvom, ktoré môžu vytvárať alebo narúšať rovnováhu týchto baktérií. Ako rastieme a vyvíjame sa, zároveň sa vystavujeme, či už vedome alebo nevedome, množstvu vplyvov, medzi ktoré patrí napr. materinské mlieko, kontakt s ostatnými ľuďmi a zvieratami, baktériami a ostatnými mikroorganizmami, ktoré pokračujú v tvorbe nášho mikrobiómu. Počas prvých rokov života sa mikrobióm vyvíja najviac, pretože s novými baktériami prichádzame do styku takmer denne. Postupne počas života prichádzame do kontaktu aj s takými faktormi, o ktorých vieme, že hrajú negatívny vplyv na náš mikrobióm. Patrí sem: užívanie antibiotík a iných liekov, choroby a ochorenia, nesprávne stravovanie, stres. Zmeny v našom mikrobióme sa môžu udiať veľmi rýchlo a ľahko – pre mnohých ľudí stačí užiť jednu dávku antibiotík. Ak je rovnováha mikrobiómu narušená, môže to viesť k zmenám na našom zdraví.
10Ako užívať Symprove™?
Odporúčame užívať Symprove™ hneď ráno, na prázdny žalúdok (pred raňajkami). V ideálnom prípade by ste mali po užití počkať minimálne desať minút, kým začnete jesť či piť kávu alebo čaj (teplé nápoje), aby ste umožnili Symprove™ dostať sa do Vášho čreva v čo najkratšom čase a aby sa tam stihol začať kolonizáciu. Nič sa nestane, ak sa najete alebo napijete hneď po užití, ale môžete spomaliť proces dodávania Symprove™ na určené miesto. Ak ste si zabudli dať Symprove™ hneď ráno a už ste sa najedli, užite Symprove™ dve hodiny po jedle.
11Ako dlho by sa mal užívať Symprove™?
Symprove™ 12-týždňový program, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomáhal podporovať vyvážené prostredie baktérií v čreve, je ideálnym obdobím na znovuobnovenie črevnej mikroflóry. Ak máte záujem udržať si črevné baktérie v optimálnej rovnováhe aj po tomto 12-týždňovom programe, odporúčame vám pokračovať v užívaní Symprove™ v rámci udržiavacieho programu počas celého roka, pričom dennú dávku môžete znížiť na polovicu.
12Ako sa skladuje Symprove™?
Ešte pred otvorením by mal byť Symprove™ uchovaný na tmavom a chladnom mieste. Po otvorení skladujte Symprove™ v chladničke, aby ste živým a aktívnym baktériám zabezpečili optimálne podmienky. Symprove™ nikdy nezohrievajte a nezmrazujte. Baktérie by sa tým mohli usmrtiť.
13Aká je doba spotreby Symprove™?
Symprove™ má dobu spotreby 4 mesiace. Prosím, skontrolujte dátum spotreby na etikete. Majte na pamäti, že hneď po otvorení sa Symprove™ musí skladovať v chladničke.
14Kedy mi doručíte môj Symprove™?
Záleží nám na tom, aby ste na svoje dobré baktérie nečakali a Symprove™ mohli užívať čo najskôr. Doručíme vám ho preto vždy čerstvý do 1 pracovného dňa od objednávky. (platí pre objednávky prijaté do 12:30 hod)
15Je prospešné užívať Symprove™ počas alebo po užívaní antibiotík?
Áno, nikdy nie je na škodu pomôcť Vašim črevám počas užívania antibiotík (alebo po skončení ich užívania), na udržanie rovnováhy v črevách. Napriek tomu, že antibiotiká pomáhajú ľudskému telu prekonať chorobu, na druhej strane ničia aj prospešné baktérie v čreve. Odporúčame vám, ak je to možné, aby ste užívali Symprove™ v inom čase ako antibiotiká. Ideálne je užívať Symprove™ 10 minút pred jedlom a pitím, aby ste mu umožnili prejsť cez žalúdok a dostať sa tam, kde je to potrebné. O úžívaní Symprove™ popri antibiotikách sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom,
16Môžem počas užívania Symprove™ piť alkohol?
Alkohol má veľmi zlý vplyv na baktérie vo Vašom čreve, a tiež na Symprove™. Odporúčame vyhýbať sa alkoholu niekoľko hodín po užití Symprove™.
17Môžem užívať Symprove™, ak som tehotná alebo dojčím?
Poraďte sa prosím so svojim lekárom alebo lekárnikom ešte skôr ako začnete užívať Symprove™.
18Je Symprove™ vhodný pre deti?
Symprove™ je doplnok stravy a preto sa s ním nespájajú také bezpečnostné problémy ako s liekmi. Odporúčané dávkovanie je 1 ml na 1 kg hmotnosti dieťaťa.
19Aký výsledok môžem očakávať po 12-týždňovom programe?
Ľudia musia prekonávať rôzne zdravotné ťažkosti, ak baktérie v ich tele nie sú v rovnováhe. Vzhľadom na to, že každý človek je jedinečný, môže reagovať na užívanie Symprove™ odlišne a je preto veľmi ťažké presne opísať Vašu 12-týždňovú cestu. Avšak na základe spätnej väzby od našich zákazníkov a na základe nášho výskumu sa dá opísať niekoľko kľúčových štádií na 12-týždňovej ceste. Počas prvých niekoľkých týždňov si niektorí ľudia môžu všimnúť významné zlepšenie rovnováhy svojich črevných baktérií, nakoľko Symprove™ začne účinkovať. Niektorí môžu zaregistrovať určité vzostupy a pády, avšak to je úplne normálne. Nemusíte sa znepokojovať a pokračujte v každodennom užívaní Symprove™. Počas nasledujúcich týždňov by sa mala zvýšiť stabilita, pretože sa úplne upraví rovnováha baktérií v črevách. Je veľmi dôležité užívať Symprove™ denne v priebehu 12 týždňov, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky vďaka zdravej rovnováhe črevných baktérií.
20Čo je 12-týždňový program?
12-týždňový program pozostáva z troch balení Symprove s obsahom 4x500 ml fliaš (každá fľaša sa spotrebuje za 7-8 dní). Odporúčame začať práve 12-týždňovým programom, pretože práve toľko trvá, kým sa zresetuje balans v črevnej mikrobiote. Ak ste si zakúpili 12 fliaš naraz, začnite 12-týždňový program okamžite, z dôvodu krátkej trvanlivosti produktu.
21Kto vyrába Symprove™?
Symprove je vyrábaný spoločnosťou Symprove Holdings Ltd. vo Veľkej Británii, ktorej tím má cez 25 rokov skúseností vo výrobe produktov so živými kultúrami. Všetky zložky v prípravku Symprove pochádzajú a sú produkované vo Veľkej Británii.
22Môžem sa predávkovať?
Symprove nie je liek, ale výživový doplnok. Je veľmi nepravdepodobné, aby došlo k predávkovaniu avšak neodporúčame užívať viac, ako je odporúčaná denná dávka. Konzumácia veľkých dávok baktérií môže spôsobiť nafukovanie a plynatosť. Tieto symptómy po čase vymiznú, ak však pretrvávajú dlhšie ako niekoľko dní, znížte dávku Symprove a po čase ju zase postupne zvyšujte. V prípade akýchkoľvek pretrvávajúcich nežiaducich účinkov vyhľadajte lekársku pomoc.
23Môžem popri Symprove™ užívať aj iné výživové doplnky?
Áno
24Aká je denná dávka Symprove™?
Denná dávka je 70 ml, čo zodpovedá objemu odmerky, ktorá je súčasťou balenia. Jedna odmerka obsahuje približne 10 miliárd baktérií.
25Čo sa stane ak vynechám dávku?
Každý človek má trochu iné zloženie črevného mikrobiómu, preto môže mať vynechanie alebo úplné zastavenie užívania Symprove na každého iný vplyv. Aj keď po vynechaní jednej dávky nemusí dôjsť k žiadnym viditeľným zmenám, odporúčame znovu začať užívať Symprove pravidelne čím skôr.
26Nachádzajú sa v Symprove™ nejaké alergény?
Symprove neobsahuje lepok ani mlieko a je vhodný aj pre vegánov.
27Obsahuje Symprove™ mlieko?
Nie
28Je Symprove™ vhodný pre vegánov?
Áno. Symprove neobsahuje žiadne živočíšne produkty.
29Je Symprove™ prírodný produkt?
Väčšina zložiek Symprove je prírodného pôvodu, ako jačmeň, tak aj prospešné baktérie. Jedinými pridanými zložkami je vitamin C, sorbát a citrát sodný, ktoré sú bežne prítomné v iných potravinách. Používame taktiež prírodné príchute manga a marakuje.
30Obsahuje Symprove™ lepok?
I keď sa pri výrobe tekutiny, v ktorej rastú baktérie Symprove používa jačmeň, výrobný proces je pozorne kontrolovaný a limituje uvoľňovanie lepku z jačmeňa a samotný jačmeň nie je vo finálnom produkte prítomný.
31Z čoho je Symprove™ vyrobený?
Mango a exotické ovocie. Zloženie: voda, extrakt z naklíčeného jačmeňa, živé a aktívne kultúry: L. rhamnosus, E. faecium, L. acidophilus a L. plantarum, vitamín C, regulátor kyslosti: citrát trisodný, konzervačná látka: sorban draselný, prírodné dochucovadlá. Sladidlo: sukralóza.
¹Comparative survival of commercial probiotic formulations: tests in biorelevant gastric fluids and real-time measurements using microcalorimetry (M. Fredua-Agyeman, S. Gaisford, 2014)
*Referencie reprezentujú individuálne skúsenosti konkrétnych osôb. Výsledky a účinky užívania Symprove môžu byť u iných užívateľov rôzne.