SYMPROVE v tehotenstve – Autentická skúsenosť

Volám sa Dominika Jurena a mám 28 rokov. V 19-tich rokoch mi diagnostikovali histamínovú intoleranciu, no tráviace problémy som mala už omnoho dlhšie. Mávala som časté migrény, bolesti žalúdka, nadúvanie, kŕče a podobne. Chvíľu mi trvalo, kým som sa s touto diagnózou “skamarátila” a zistila som, ako sa stravovať tak, aby ma obmedzovala čo najmenej.

Posledné roky som dospela do bodu, kedy moje trávenie fungovalo ako hodinky, nemala som žiadne problémy a občas som si mohla dopriať aj nejakú “menej vhodnú“ potravinu, pričom tá mi nespôsobila žiadne ťažkosti. Potom však prišlo tehotenstvo a s ním aj množstvo zmien.

Tehotenstvo a tráviace problémy

Prvý trimester bol ťažký, nakoľko povestné ranné nevoľnosti boli v mojom prípade “celodenné” a nemala som žiadnu chuť do jedla. S druhým trimestrom sa mi chuť do jedla síce vrátila, no začala som mať tráviace problémy, na aké som dovtedy nebola zvyknutá. Trápila ma častá bolesť žalúdka, nadúvanie, kŕče a bohužiaľ aj zápcha.

Je to niečo, s čím sa stretáva takmer každá tehotná žena, nakoľko telo sa prispôsobuje rastúcemu dieťatku a zároveň v ňom prebiehajú rôzne hormonálne zmeny, takže som si z toho ťažkú hlavu nerobila, no prirodzene som hľadala cesty, ako tieto moje ťažkosti zmierniť.

Práve vtedy prišla ponuka na spoluprácu s probiotikami Symprove. Keďže s histamínovou intoleranciou mám skúsenosti už takmer 10 rokov, vedela som, že isté kmene a druhy probiotík sú pri tejto diagnóze vyslovene nevhodné. O to viac ma prekvapilo, že probiotiká Symprove sú vhodné aj pre ľudí s touto diagnózou. O probiotikách som si naštudovala potrebné materiály a nakoniec som na spoluprácu prikývla.

Drvivá väčšina nášho imunitného systému tkvie práve v našich črevách a imunitu som potrebovala posilniť práve v období tehotenstva, aby som sa vyhla zbytočným problémom. Zároveň som tajne dúfala, že mi probiotiká pomôžu aj s mojim narušeným trávením. Výsledky na seba nenechali dlho čakať.

SYMPROVE v tehotenstve

Zmeny po užívaní živých probiotík

Už po približne 3 až 4 týždňoch som si uvedomila, že ma netrápi nepríjemné nadúvanie. To bola asi prvá zmena, ktorú som na sebe spozorovala. Ďalšou zmenou boli menej časté bolesti žalúdka, už som sa necítila stále “plná” a dokonca som prestala mať žalúdočné kŕče. Po ďalších dvoch týždňoch užívania som si všimla, že ani zápcha už nie je problémom a celkovo sa cítim fyzicky lepšie. Vrcholom bolo zlepšenie mojej histamínovej intolerancie. K tomu síce mohlo prispieť aj tehotenstvo, keďže počas neho dochádza k zvýšeniu tvorby enzýmu DAO, avšak ja som presvedčená o tom, že bez probiotík Syprove by to nešlo.

V dňoch písania tohto blogu doberám ôsmu fľašku probiotík, takže končím druhý mesiac ich užívania. Musím povedať, že hoci som v polovici ôsmeho mesiaca tehotenstva, moje trávenie funguje naozaj dobre. Nepociťujem žiadne tráviace ťažkosti a za to vďačím najmä týmto probiotikám. Plánujem v ich užívaní pokračovať aj po pôrode a sama som zvedavá, ako sa bude správať moja histamínová intolerancia.

Na záver už len toľko, že tieto probiotiká odporúčam naozaj každému, kto má akýkoľvek problémy s trávením, každému, kto trpí rôznymi potravinovými alergiami či intoleranciami, a samozrejme aj tehotným a dojčiacim ženám. Pomôžu im predísť rôznym ťažkostiam, ktoré sú spojené s týmto krásnym, no náročným obdobím. Probiotiká Syprove sú naozaj skvelé a ich užívanie je to najlepšie, čo som mohla pre seba a svoje telo urobiť.

+ posts

Speváčka a influencerka. Svoju cestu materstvom zdieľa na Instagrame na profile @dstaraofficial

Jediné živé probiotiká

Symprove ikony
symprove produkt

Udržujte zdravú rovnováhu baktérií v črevách už dnes!

Vďaka jedinečnej technológii a dlhoročnému zdokonaľovaniu sú probiotiká SymproveTM jediné skutočne živé probiotiká, ktoré sa vďaka vodnej báze dostavia do čriev, kde priaznivo pôsobia na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu. Na rozdiel od tabletkových probiotík sa nezdržiavajú v žalúdku, kde ich agresívne žalúdočné kyseliny rozložia a oslabia, ale prejdú tráviacim systémom priamo tam, kde sú potrebné.
logo