FAQ

O Symprove

Čo je Symprove?

Symprove sú živé probiotiká na vodnej báze, ktorých pozitívny účinok je vedecky preukázaný. Ranná odmerka dodá do vašich čriev miliardy baktérií slúžiacich na nastolenie rovnováhy v črevnom mikrobióme. Od zdravia čriev a rovnováhy baktérií potrebných pre správne fungovanie nášho organizmu sa odvíja kvalita trávenia, spánku, pleti, imunity či nálady.

Ako chutí Symprove?

Symprove je pre vás k dispozícii v troch príchutiach:

Originál
Nemáte radi sladké? Táto príchuť je pre Vás. Je trochu kyslá až trpká.

Mango a marakuja
Osviežujúca príchuť tropického ovocia, mierne kyslá.

Jahoda a malina
Najsladšia z našich príchutí. Jemná a taktiež kyselkavá.

Ako dlho trvá, kým pocítim účinok?

Udržiavanie zdravých čriev je celoživotná cesta. Pokiaľ ide o zdravie čriev, neexistujú rýchle riešenia. Odporúčame užívať Symprove aspoň tri mesiace. Dĺžka tohto obdobia je v súlade s dlhodobými výsledkami, ktoré pociťuje 9 z 10 z našich zákazníkov. Až 94 percent užívateľov Symprove potvrdilo, že po troch mesiacoch pociťujú rozdiel, a mnohí užívajú Symprove dlhodobo.

Ako mi môže Symprove pomôcť?

Ak si chcete prečítať reálne skúsenosti našich zákazníkov, kliknite na sekciu “Recenzie” na našej stránke. Symprove je oficiálne klasifikovaný ako doplnok stravy (nie liek). To znamená, že z právneho hľadiska nemôžeme sami uvádzať konkrétne zdravotné tvrdenia. Vďaka množstvu autentických recenzií sa dozviete o účinku Symprove v naozaj rôznorodom spektre zdravotných ťažkostí, s ktorými pomáha Symprove našim dlhodobým verným zákazníkom.

Aké rozdiely môžem vidieť v prvých mesiacoch?

Každý organizmus má špecifické vlastnosti a je jedinečný, a preto aj vaša skúsenosť so Symprove môže byť jedinečná. Nezávislé štúdie a skúsenosti našich zákazníkov dlhodobo dokazujú, že existujú bežné fázy, ktorými prechádzajú: Počas prvých týždňov užívania Symprove niektorí zákazníci pocítia značné zlepšenie, zatiaľ čo iní môžu pocítiť určitý črevný diskomfort. Obe reakcie sú bežné. V nasledujúcich týždňoch sa črevná rovnováha zlepšuje a ťažkosti postupne pociťuje stále menej ľudí. Podľa prieskumu medzi zákazníkmi Symprove vo Veľkej Británii až 94 percent z nich cíti pozitívny rozdiel po troch mesiacoch užívania Symprove. Dôležitá je dlhodobá pravidelnosť.

Ako sa Symprove vyrába?

Symprove vyrábame v kontrolovanom, sterilnom prostredí. Je to preto, že naše baktérie sú živé organizmy a potrebujú starostlivosť v každej fáze. V našom patentovanom, jedinečnom výrobnom pláne postupujeme podľa týchto kľúčových krokov:

 1. 1. Varíme špeciálne vybrané obilie, aby sme vytvorili mladinu.
 2. 2. Následne ju prečistíme a udržiavame pri stálej teplote v sterilizovaných kadiach.
 3. 3. Pridáme hlavné ingrediencie – naše štyri kmene baktérií.
 4. 4. Baktérie sa začnú množiť.
 5. 5. Keď máme správne množstvo baktérií, Symprove posielame na nezávislé testovanie.
 6. 6. Po úspešnom absolvovaní testov roztok s baktériami plníme do fliaš.
Aké je zloženie Symprove?

Original príchuť:
Zloženie: Voda, extrakt z naklíčeného jačmeňa, živé aktivované kultúry: rhamnosus NCIMB 30174, E. faecium NCIMB 30176, L. plantarum NCIMB 30173, L. acidophilus NCIMB 30175; regulátory kyslosti: kyselina askorbová, citrát trisodný; konzervačná látka: sorban draselný.

Príchuť manga a marakuje:
Zloženie: Voda, extrakt z naklíčeného jačmeňa, živé aktivované kultúry: L. rhamnosus NCIMB 30174, E. faecium NCIMB 30176, L. plantarum NCIMB 30173, L. acidophilus NCIMB 30175; regulátory kyslosti: kyselina askorbová, citrát trisodný; konzervačná látka: sorban draselný; prírodné arómy.

Príchuť jahody a maliny:
Zloženie: Voda, extrakt z naklíčeného jačmeňa, živé aktivované kultúry: L. rhamnosus NCIMB 30174, E. faecium NCIMB 30176, L. plantarum NCIMB 30173, L. acidophilus NCIMB 30175; regulátory kyslosti: kyselina askorbová, citrát trisodný; konzervačná látka: sorban draselný; prírodné arómy; farbivo: šťava z čiernej mrkvy.

Na výrobu Symprove vždy hľadáme najkvalitnejšie zložky, ktoré získavame od renomovaných dodávateľov. Všetky naše baktérie sa vyrábajú v Spojenom kráľovstve.

Je Symprove prírodný produkt?

Áno, Symprove je vyrobený zo 100 % zložiek prírodného pôvodu.

Našimi kľúčovými zložkami sú voda, extrakt z jačmeňa a baktérie. Dokonca aj ďalšie arómy a farbivá, ktoré sa nachádzajú v našich príchutiach Jahoda a malina a Mango a marakuja, pochádzajú z úplne prírodných zdrojov – nachádzajú sa v každodenných potravinách! Patrí medzi ne: vitamín C, sorban draselný a citrát trisodný.

Je sorban draselný nebezpečná látka?

Sorbanu draselného sa vôbec nemusíte báť! Nie je toxický ani nevedie ku génovým mutáciám. Pri jeho konzumácii môže maximálne dôjsť k alergickej reakcii, vo všeobecnosti je jeho užívanie v malých množstvách absolútne bezpečné. Po aplikácii má sorban draselný antibakteriálny účinok, normalizuje stav črevnej mikroflóry a ničí baktérie a plesne, čím zlepšuje fungovanie vnútorných orgánov. Pre viac informácií si môžete prečítať náš blog, v ktorom sa tejto téme venujeme podrobnejšie.

Aké sú účinné zložky lieku Symprove?

Naše účinné látky sú druhy živých a aktívnych baktérií mliečneho kvasenia. Sú to:

 • • Lactobacillus rhamnosus
 • • Enterococcus faecium
 • • Lactobacillus acidophilus
 • • Lactobacillus plantarum

Všetky štyri druhy sú bezpečné a vyskytujú sa aj v bežných potravinách.

Je Symprove probiotikum alebo prebiotikum?

Symprove obsahuje živé baktérie (ktoré možno považovať za probiotikum) a extrakt z jačmeňa (ktorý možno považovať za prebiotikum). Avšak nepoužívame ani jeden z týchto termínov, pretože Symprove je technicky klasifikovaný ako doplnok stravy a európske potravinové zákony nám to nedovoľujú.

Nákup a doručenie

Kde si môžem kúpiť Symprove?

Môžete si ho objednať priamo na webovej stránke v sekcii “Shop”, prípadne telefonicky na čísle 0800 007 772. 

Za akú dobu mi Symprove doručíte?

Pri objednávke v pracovné dni do 14:00 Vám Symprove doručíme na druhý pracovný deň. Objednávky prijaté po 14:00 doručujeme do dvoch pracovných dní.
Po objednaní dostanete potvrdenie o objednávke e-mailom.

Aké sú pravidlá vrátenia tovaru Symprove?

Až 94 percent zákazníkov tvrdí, že po troch mesiacoch užívania Symprove pociťujú pozitívny efekt – preto odporúčame dať si tento čas na rozhodnutie, či je pre vás vhodné. Ak ste napriek tomu so Symprove naozaj nespokojní, kontaktujte nás na help@symprove.sk alebo bezplatne telefonicky na 0800 007 772.

Akými spoločnosťami doručujete?

V záujme zachovania čerstvosti vašej objednávky doručujeme prostredníctvom kuriérov spoločnosti DPD a spoločnosti Packeta. Ide o najrýchlejšie možné doručenie. K dispozícii je aj výber tzv. DPD pick up pointu, výdajného miesta alebo Z-Boxu, kde si môžete nechať objednávku uskladniť a následne vyzdvihnúť. Prosíme Vás, aby ste Vašu objednávku nenechávali vo výdajnom mieste dlhšie obdobie, keďže naše baktérie sú živé a citlivé na okolité prostredie. Možný je aj osobný odber v Piešťanoch na Vrbovskej ceste 15. 

Kto môže užívať Symprove?

Kto môže užívať Symprove?

Probiotiká Symprove sú primárne určené pre ľudí trpiacich črevnými ochoreniami ako IBS, ochorenia IBD, SIBO či Divertikulitída, alebo pre ľudí s rozličnými potravinovými alergiami, ale užívať ich môže každý, kto chce podporiť zdravie svojho trávenia, črevný mikrobióm, imunitný systém a celkový „wellbeing“ svojho organizmu. Prečítajte si skúsenosti našich spokojných zákazníkov v sekcii “Recenzie” na našom webe. Tak ako pri všetkých doplnkoch stravy, aj Symprove funguje najlepšie v súlade s vyváženou a pestrou stravou. Viac informácií o starostlivosti o črevá prostredníctvom stravy, cvičenia či spánku nájdete v našich blogoch.

Aké zložky obsahuje Symprove?

Symprove sa vyrába z vody, naklíčeného jačmeňa a štyroch kmeňov živých baktérií. Počas výrobného procesu odstraňujeme z jačmeňa lepok. Ak si však chcete pozrieť všetky zložky v jednotlivých príchutiach, kliknite na otázku “Aké je zloženie Symprove?”.

Obsahuje Symprove nejaké alergény?

Ak trpíte alergiami, je dôležité si skontrolovať zloženie. Môžeme vás uistiť, že Symprove neobsahuje stopy mlieka a je vhodné pre vegánov. A hoci obsahuje jačmenný extrakt, počas výrobného procesu odstreďujeme lepok, takže je aj bezlepkové.

Obsahuje Symprove mlieko/laktózu/mliečnu bielkovinu?

Nie. Je vhodné pre vegánov.

Je Symprove bezlepkový?

Áno, v našom výrobnom procese odstraňujeme lepok z jačmenného extraktu.

Je Symprove vhodný pre vegánov?

Áno.

Má Symprove nejaké vedľajšie účinky?

Väčšina ľudí nepociťuje vedľajšie účinky. Niekoľko ľudí pociťuje ťažkosti počas prvých dní užívania. To je však zvyčajne len znakom toho, že baktérie sú na správnom mieste a začínajú pôsobiť. 

Tieto ťažkosti majú často podobu zmien vo vyprázdňovaní. Môže nastať zápcha alebo mierna hnačka. Keď sa však vaše telo prispôsobí, spomínané ťažkosti vymiznú.Ak by ste pociťovali akékoľvek ťažkosti, prípadne si nie ste istí, stačí nás kontaktovať na help@symprove.skalebo na čísle 0800 007 772.

Môžem užívať Symprove počas tehotenstva alebo dojčenia?

Symprove je vyrobené z prírodných zložiek a neobsahuje nič, čomu by ste sa mali vyhýbať počas tehotenstva alebo dojčenia. Napriek tomu môže byť začatie užívania nového výživového doplnku v tomto období veľkou zmenou. Preto sa najprv poraďte so svojím lekárom. Ak užívate nejaké lieky, oplatí sa skontrolovať etiketu a zistiť, či obsahujú nejaké špecifické potraviny, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

Môžem užívať Symprove, ak mám oslabenú imunitu?

Symprove je bezpečný doplnok stravy vyrobený z prírodných zložiek. Napriek tomu je dôležité sa poradiť so svojim lekárom. 

Môžu Symprove užívať deti?

Áno, Symprove je prírodný doplnok stravy, ktorý je vhodný pre deti. Odporúčame podávať im 1 ml na každý 1 kg ich hmotnosti (teda 20 ml denne pre 20 kg dieťa).

Väčšina detí uprednostňuje príchuť jahoda & malina, pretože je najsladšia. 

Môžem užívať Symprove s antibiotikami?

Samozrejme. Antibiotiká sú vynikajúcim prostriedkom na porazenie choroby, no ich nevýhodou je, že môžu zničiť dobré črevné baktérie. Odporúčame rozdeliť čas užívania lieku Symprove a antibiotík tak, aby boli čo najďalej od seba. Nezabudnite si po užití Symprove nechať 10 minút pred tým, ako začnete jesť alebo piť (okrem vody). Je to preto, aby sa naše baktérie dostali do vašich čriev živé.

Funguje Symprove pri FODMAP diéte?

Áno, veľa ľudí užíva Symprove popri FODMAP diéte. Vždy však odporúčame, aby ste sa o tomto fakte poradili so svojím lekárom.

Funguje Symprove u každého?

Až 94 percent z našich zákazníkov tvrdí, že po troch mesiacoch užívania Symprove pociťujú pozitívny rozdiel. Mnohí ho užívajú po celý život. Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, akú skúsenosť mali naši zákazníci s užívaním Symprove, kliknite na sekciu “Recenzie” na našom webe.

Pokyny a skladovanie

Aké množstvo Symprove by som mal/a užívať?

Stačí užívať 70 ml každé ráno na prázdny žalúdok. Následne počkajte aspoň 10 minút pred jedlom a pitím (pokiaľ sa nepotrebujete napiť vody).

Táto dávka obsahuje približne 10 miliárd živých a aktívnych baktérií.

Ako mám Symprove správne skladovať?

Fľaše uchovávajte na chladnom a tmavom mieste, kým ich neotvoríte. Potom ich uložte do chladničky a spotrebujte do 10 dní. Symprove neohrievajte ani nemrazte, pretože by ste mohli baktérie zničiť a oslabiť tak účinnosť probiotík.

Môžem užívať Symprove spolu s liekmi a inými doplnkami stravy?

Symprove je bezpečný doplnok stravy vyrobený z prírodných zložiek.

To znamená, že ho môžete úplne bezpečne užívať s inými doplnkami stravy. Mnoho ľudí ho užíva aj spolu s liekmi. Ak však máte predpísané lieky, vždy odporúčame vziať Symprove so sebou k lekárovi a poradiť sa ohľadom užívania.

Môžem sa Symprove predávkovať?

Symprove je klasifikované ako doplnok stravy, nie ako liek. To znamená, že technicky sa ním nemôžete predávkovať. Je tiež vyrobené z prirodzene získaných zložiek a neobsahuje žiadne chemikálie ani škodliviny.

Všetky naše nezávislé štúdie čerpajú z účinku dennej dávky 70 ml na náš mikrobióm. To znamená, že nie je dôvod užívať väčšie množstvo. Dospelým odporúčame 70 ml každý deň. Pre deti odporúčame 1 ml na 1 kg ich telesnej hmotnosti (teda 20 kg = 20 ml).

Môžem užívať Symprove a piť alkohol?

Najlepšie je vyhnúť sa alkoholu niekoľko hodín po užití Symprove, pretože môže mať skutočne negatívny vplyv na črevné baktérie. Viac informácií o tom, čo jesť a piť na podporu vášho mikrobiómu, si môžete prečítať v našom blogu.

Môžem so Symprove cestovať?

Určite. Veľa našich zákazníkov s ním cestuje po celom svete. Ak je to možné, po príchode na miesto určenia ho vložte do chladničky, prípadne do umývadla napusteného studenou vodou. Pozor! Symprove nespĺňa kritériá tekutiny zbalenej do príručnej batožiny, fľaša či viacero fliaš musia byť zbalené v podpalubnej batožine.

Prežijú prospešné baktérie v Symprove pri izbovej teplote?

Áno! Po otvorení fľaše ju jednoducho vložte do chladničky a spotrebujte do 10 dní.

Musí sa Symprove skladovať v chladničke?

Až po otvorení fľaše. Otvorenú ju uchovávajte v chladničke a spotrebujte ju do 10 dní.

Ako dlho musím užívať Symprove?

Vyváženie vášho mikrobiómu si vyžaduje čas. Je to maratón, nie šprint. Preto dietológovia hovoria, že by ste mali dať svojmu telu tri mesiace na to, aby si zvyklo na akýkoľvek nový bakteriálny produkt.

Drvivá väčšina ľudí pociťuje rozdiel pri užívaní Symprove po troch mesiacoch, mnohí vidia výsledky oveľa skôr. Kľúčové je vedieť, že črevá majú vysokú mieru plasticity, čo znamená, že sa môžu ľahko vrátiť späť do nerovnováhy, ak prestanete užívať niečo, čo im pomohlo.

Z tohto dôvodu sa veľa ľudí rozhodne užívať Symprove celý život.

Môžem užívať Symprove spolu s jedlom?

V ideálnom prípade by ste mali Symprove užívať vždy nalačno pred raňajkami. Následne počkajte aspoň 10 minút pred jedlom alebo pitím (pokiaľ sa nepotrebujete napiť vody, čo nie je problém).

To zabráni tomu, aby váš žalúdok spustil trávenie a vytvoril dodatočnú žalúdočnú kyselinu, ktorá môže ovplyvniť samotné baktérie.

Nie je to koniec sveta, ak budete jesť krátko po užití Symprove. Ak to však robíte často, môže to znížiť jeho účinnosť. Zabudli ste užiť Symprove a už ste zjedli raňajky? Nemajte obavy, počkajte dve hodiny a následne užite Symprove.

Čo sa stane, ak vynechám dávku?

Nepodliehajte panike, vynechanie jednej dávky pravdepodobne nebude mať negatívny efekt.

V štúdiách sme testovali účinky dennej dávky 70 ml a zistili sme, že je to optimálne množstvo. Ak však dávku vynecháte, jednoducho pokračujte v užívaní znovu nasledujúci deň.

Potrebujete pomoc pri budovaní návyku, ktorý vydrží? Pozrite si tieto osvedčené tipy od našej komunity zákazníkov:

 1. 1. Nastavte si na telefóne pripomienku, ktorá sa spustí 10 minút po rannom budíku. Takto si na užitie Symprove spomeniete skôr, ako sa pustíte do raňajok!
 2. 2. Nastavte si pred spaním pripomienku, aby ste si na kuchynskú linku položili prázdny kelímok na Symprove, a ráno ho tak nemôžete prehliadnuť!
 3. 3. Prípadne sa skúste naučiť spájať užívanie Symprove s niečím príjemným. Prečo nevyužiť 10 minút po užití na to, aby ste urobili niečo malé pre seba? Spravte si rýchlu rozcvičku, venujte sa meditácii alebo si dajte osviežujúcu sprchu. Čokoľvek, s čím sa vám spojí ranná dávka Symprove a vy sa na ňu budete tešiť.

Niekedy môže stačiť len prepojenie s činnosťou, ktorá vás baví, aby ste si vybudovali nový návyk.

Aká je trvanlivosť Symprove?

Každé balenie má trvanlivosť približne 6 mesiacov od vyrobenia, pretože naše baktérie sú živé, keď ich plníme do fliaš.

Trvanlivosť aj účinnost však môže značne klesnúť, ak Symprove vystavíte vysokým teplotám či naopak mrazom.

Symprove On The Go

Prečo nie je produkt Symprove On The Go bežne dostupný na webstránke?

Symprove On The Go je produkt určený výlučne zákazníkom Symprove, ktorí si v minulosti zakúpili 4-týždňové alebo 12-týždňové balenie Symprove a poznajú jeho účinky na svoj organizmus. Slúži ako pohodlné riešenie pre zákazníkov, ktorí majú v pláne cestovať a On the go si môžu zabaliť so sebou do príručnej batožiny

Môžem si produkt On The Go kúpiť, aj keď ešte so Symprove nemám skúsenosti?

Symprove On The Go nie je plnohodnotnou náhradou 4-týždňového a 12-týždňového programu Symprove. Balenie On The Go obsahuje sedem 70-mililitrových fľaštičiek, čo predstavuje týždňovú dávku živých probiotík Symprove. Za toto obdobie sa neprejavia benefity a pozitívne účinky ich užívania. Novým zákazníkom odporúčame zvoliť 4-týždňový alebo 12-týždňový program Symprove a produkt On The Go využiť iba ako doplnok pri dovolenkách alebo cestách, na ktoré si nemôžu zbaliť 500-mililitrovú fľašu z regulérneho balenia.

logo