FAQ

Čo to Symprove™ vlastne je?

Symprove™ je jedinečný výživový doplnok, ktorý priaznivo ovplyvňuje mikrobióm. Jedinečná formulácia, ktorá nespúšťa tráviaci proces v tele, zabezpečuje hladký prechod baktérií tráviacim traktom. Štyri kmene baktérií, ktoré Symprove™ obsahuje, sú aktívne a živé. Sú vybrané zámerne tak, aby sa navzájom podporovali. Spoluprácou zabezpečia čo najúčinnejšie pôsobenie, ktoré vytvára v črevách rovnováhu a podporuje vaše zdravie. Výsledky¹ dokázali, že Symprove™ je jediný produkt, z testovaných v nezávislej štúdii, ktorý splnil všetky tri požiadavky: dostavil sa na určené miesto, prežil, pôsobil a kolonizoval črevo. V štúdiách bolo preukázané, že sú výsledky zmeny v zložení mikrobioty dosiahnuté už po 12-tich týždňoch užívania Symprove™. Odporúčame preto, aby ste sa zapojili zo začiatku do celého 12-týždňového programu. Posledné 4 týždne od nás dostanete zadarmo 🙂 Poznámka: Baktérie Symprove™ sa nachádzajú v extrakte z jačmeňa. Samotné baktérie by sme teda mohli považovať za probiotikum a extrakt z jačmeňa za prebiotikum. Používanie týchto termínov však v rámci Európskeho potravinového práva je neprípustné.

Ako sa Symprove™ odlišuje od konkurencie?

Potravinové výrobky obsahujúce baktérie, napr. jogurty, spúšťajú po konzumácii proces trávenia. Následne sú vystavené pôsobeniu žalúdočnej kyseliny, ktorá môže baktérie zahubiť. Baktérie, ktoré sa nachádzajú v tabletách sú lyofilizované – sušené mrazom. Nie sú teda živé a pri užívaní sú neaktívne. Nezávislý výskum¹ tiež ukázal, že baktérie, ktoré sú v prípravkoch lyofilizované, alebo sú súčasťou potravín, väčšinou nespĺňajú na obale výrobku uvedené kritériá. Z tohto dôvodu je ich miera prežitia veľmi nízka a väčšina z nich prejde črevom bez toho, aby sa opätovne aktivovali a začali v čreve prosperovať. Jedinečný spôsob, akým sa živé a aktívne baktérie dostavia do čriev zabezpečuje ich šancu na vytvorenie silných kolónií. Práve pre tento jedinečný a patentovaný distribučný systém (Unique delivery system, UDS™) nám mnohí užívatelia opakovane potvrdzujú citeľnú zmenu v trávení, oproti predošlému užívaniu probiotík v kapsuliach, čo v neposlednom rade potvrdzuje aj nezávislý výskum na University College v Londýne (UCL), ktorý dokázal, že Symprove™ bol nepochybne schopný dostaviť sa na miesto určenia, prežiť a pôsobiť lepšie ako ostatné produkty. Tieto výsledky dokázali, že Symprove™ a jeho živé a aktívne baktérie prichádzajú do čreva presne vtedy, keď sú schopné účinkovať a efektívne sa množiť. Dôležité je, aby boli ľudia ochotní zapojiť sa do celého 12-týždňovému programu, aby dosiahli maximálne výhody, pretože opätovné nadobudnutie rovnováhy črevných baktérií si vyžaduje čas.

Prečo by som sa mal/a starať o svoj mikrobióm?

Baktérie v našom tele plnia mnoho funkcií. Pre svoju dôležitosť sa niekedy označujú aj ako náš ďalší orgán. Len samotné baktérie obývajúce naše črevá vážia približne 2kg. Asi najdôležitejšiu úlohu zohrávajú v hrubom čreve – podieľajú sa tu na trávení zložiek potravy, ktoré ľudské telo nie je schopné spracovať a pomáhajú nám teda “vyťažiť” viac živín z jedla. Tiež sa starajú o produkciu telu prospešných látok, napríklad vitamíny B skupiny alebo vitamín K. Veľmi dôležitá je ich ochranná funkcia. Tým že husto osídľujú naše telo, oberajú o miesto patogénne baktérie. Takisto produkujú niektoré látky, ktoré sú schopné zastaviť rast alebo dokonca zahubiť “nevítaných hostí”. Náš mikrobióm sa od narodenia podieľa na správnom vývoji a fungovaní imunitného systému. U pacientov trpiacich niektorými ochoreniami imunitného systému, ako je napríklad Crohnova choroba, môžeme pozorovať zmeny v bakteriálnom zložení – tzv. dysbiózu. V posledných rokoch stále pribúdajú ďalšie vedecké výskumy naznačujúce spojitosť dysbiózy aj so vznikom niektorých iných ochorení a symptómov: zvýšená náchylnosť na infekčné ochorenia, hnačky, intolerancie, alergie, obezitu, psychické ochorenia, cukrovku 2. typu a iné. Svoj mikrobióm môžete podporiť okrem pestrej stravy, kvalitného spánku a pravidelného pohybu aj užívaním výživého doplnku ako je Symprove™. Ak sa oň dobre staráme, vráti nám to! 🙂

Ako Symprove™ správne užívať?

Odporúčame užívať Symprove™ hneď ráno, na prázdny žalúdok (pred raňajkami). V ideálnom prípade by ste mali po užití počkať minimálne desať minút, kým začnete jesť či piť kávu alebo čaj (teplé nápoje), aby ste umožnili Symprove™ dostať sa do vášho čreva v čo najkratšom čase, aby tam stihol začať kolonizáciu. Nič vážne sa nestane, ak sa najete alebo napijete hneď po užití, môžete však spomaliť putovanie Symprove™ na určené miesto – teda až do hrubého čreva. Denná dávka je 70 ml, čo zodpovedá objemu odmerky, ktorá je súčasťou balenia. Jedna odmerka obsahuje približne 10 miliárd baktérií.

Zabudol som si dať ráno dávku Symprove™, čo teraz?

Každý človek má trochu iné zloženie črevného mikrobiómu, preto môže mať vynechanie alebo úplné zastavenie užívania Symprove na každého iný vplyv. Aj keď po vynechaní jednej dávky nemusí dôjsť k žiadnym viditeľným zmenám, odporúčame znovu začať užívať Symprove pravidelne čím skôr. Symprove™ odporúčame užiť v tomto prípade pred nasledujúcim jedlom, tak isto s minimálne 10 minútovou pauzou. Dôležité však je, aby ste nejedli aspoň 2 hodiny pred užitím Symprove™.

Ako Symprove™ správne skladovať?

Otvorenú fľašu Symprove™ odporúčame skladovať v chladničke. Zvyšné fľaše uchovávajte na tmavom mieste. Vyhnite sa priamemu slnečnému svetlu, ktoré ovplyvňuje podmienky pre život baktérií, a taktiež veľkým teplotným extrémom. Symprove™ sa nesmie mraziť, ani ohrievať, ale mierne výkyvy teploty mu neublížia. Koniec koncov, je to robustný produkt a čo-to vydrží 🙂

Môžem si Symprove™ vziať so sebou na cesty?

Áno, so Symprove™ môžete aj cestovať. Po príchode do cieľovej destinácie vložte otvorenú fľašu do chladničky. Ak túto možnosť nemáte a nachádzate sa v teplých krajoch, odporúčame napustiť studenú vodu do umývadla a fľašu uchovávať takto. Tento spôsob využívajú napríklad naše užívateľky letušky 🙂

Poslednú fľašu Symprove™ nestihnem vypiť do dátumu na obale, čo teraz?

Trvanlivosť Symprove™ označuje dátum na fľaši, blízko pri uzávere. Sú to 4 mesiace, preto, ak ste si objednali 12 týždňový program, odporúčame začať s užívaním v nasledovné ráno po doručení. Ak ste však z akýchkoľvek dôvodov nestihli fľašky spotrebovať, nevylievajte ich hneď dolu potrubím 🙂 Z meraní priamo vo výrobe Symprove™ je jasné, že produkt zostáva ešte mesiac po dátume spotreby bez zmien, teda rovnako účinný. Neskôr začína postupné ubúdanie živých baktérií, kedy je produkt stále bezpečný, ale jeho účinnosť klesá. Poznámka: Ak ste si istí, že z akýchkoľvek dôvodov nestihnete Symprove™ využívať v testovanej dobe trvanlivosti, dajte nám o tom čím skôr vedieť. Nájdeme spoločné riešenie 🙂

Skončil/a som 12-týždňový program Symprove™, čo teraz?

12-týždňový program Symprove™ bol navrhnutý tak, aby pomáhal podporovať vyvážené prostredie baktérií v čreve, je teda ideálnym obdobím na znovuobnovenie rovnováhy v zložení črevnej mikrobioty. Ak máte záujem udržať si črevné baktérie v optimálnej rovnováhe aj po 12-týždňovom programe, odporúčame Vám pokračovať v užívaní Symprove™ v rámci udržiavacieho programu počas celého roka, pričom dennú dávku môžete znížiť napríklad na polovicu. Orientáciu Vám uľahčí sledovanie vášho pocitu a prípadných symptómov, ktoré sa môžu znovu rozvinúť po doužívaní 12-týždňového programu. Pre veľa ľudí sa stalo užívanie Symprove™ súčasťou dennej rutiny. Je to investícia do ich budúcej zdravotnej kondície a tiež možná prevencia pri ochoreniach ako je Parkinsonova, či Alzheimerova choroba. V tejto oblasti je však potrebný širší výskum, preto neuvádzame tieto diagnózy a ich prevenciu medzi oficiálne benefity užívania. Symprove™ je bezpečné užívať aj dlhodobo.

Aké má Symprove™ zloženie?

Originálna príchuť: voda, extrakt z naklíčeného jačmeňa, živé a aktívne kultúry: L. rhamnosus, E. faecium, L. acidophilus a L. plantarum, vitamín C, regulátor kyslosti: citrát trisodný, konzervačná látka: sorban draselný. Mango a marakuja: voda, extrakt z naklíčeného jačmeňa, živé a aktívne kultúry: L. rhamnosus, E. faecium, L. acidophilus a L. plantarum, vitamín C, regulátor kyslosti: citrát trisodný, konzervačná látka: sorban draselný, prírodné dochucovadlo.

Je Symprove™ prírodný produkt?

Väčšina zložiek Symprove™ je prírodného pôvodu, ako jačmeň, tak aj prospešné baktérie. Jedinými pridanými zložkami je vitamin C, sorban a citrát sodný, ktoré sú bežne prítomné v iných potravinách. Používame taktiež prírodné príchute manga a marakuje.

Má Symprove™ vedľajšie účinky?

Niektorí zákazníci (približne 1 zo 100) uvádzajú, že počas prvých dní užívania Symprove™ zaznamenali redšiu stolicu. Zvyčajne je to normálne a znamená to, že baktérie usilovne pracujú. Konzumácia veľkých dávok baktérií môže spôsobiť nafukovanie a plynatosť. Tieto symptómy po čase vymiznú, keď si telo zvykne na túto zmenu a symptómy sa ustália. Ak však pretrvávajú dlhšie ako niekoľko dní a spôsobujú závažný diskomfort, znížte dávku Symprove™ a po čase ju zase postupne zvyšujte. Všeobecne platí, že je lepšie začať menšou dávkou a postupne ju navyšovať podľa tolerancie, ako naopak. Z nezávislého testovania produktu Symprove™ je doba 12 týždňov považovaná za optimálnu pre ustálenie zmeny v črevách.

Možem piť alkohol ak užívam Symprove™?

Alkohol má veľmi zlý vplyv na baktérie v Symprove™, ale aj celkovo na baktérie vášho mikrobiómu. Odporúčame vyhýbať sa alkoholu niekoľko hodín po užití Symprove™.

Je možné sa Symprove™ aj predávkovať?

Nie. Neodporúčame však vyššiu dávku ako 70ml pre dospelého alebo 1ml symprove na 1kg u dieťaťa (35 kg dieťa = 35ml dávka). V tomto prípade je to podobne ako s fyzickou aktivitou alebo učením nových návykov – stačí menej, ale pravidelne 🙂

Je Symprove™ liečivo?

Nie je. Napriek výrazným výsledkom je Symprove™ stále registrovaný z legislatívneho hľadiska ako výživový doplnok, teda spadá do kategórie potravín.

Predáva sa Symprove™ aj v lekárni?

Nie, nepredáva. Ako výživový doplnok s veľkým objemom, v porovnaní s ostatnými skladovanými v lekárni, nie je distribúcia prostredníctvom lekární možná. Druhým a tretím problematickým faktorom pre zásobovanie v lekárňach je váha a trvanlivosť produktu. Symprove™ si však môžete objednať priamo na našom webe a kuriér Vám ho prinesie až k dverám 🙂

Môže mi Symprove™ predpísať lekár?

Predpísať Vám Symprove™ lekár nemôže. Môže vám Však jeho užívanie odporúčať, tak ako iné výživové doplnky ani Symprove™ nemá podporu vašej zdravotnej poisťovne. Objednať si ho môžete priamo u nás na webe či telefonicky a prijímať tak zdravotné benefity užívania aj bez predpisu.

Ako Symprove™ chutí?

Originálna príchuť je ostrejšia, jemne kyselšia a zemitejšia v porovnaní s ochutenou verziou. Mango a marakuja je menej komplexnejšia ako originálna príchuť, jemne sladká verzia s prírodnou ovocnou príchuťou je favoritom mnohých zákazníkov. Poznámka: Aditíva v zložení nemajú žiaden dopad na efektivitu produktu. Platí, že v oboch prípadoch je v jednej dávke (originálna odmerka, 70ml) rovnako cca 10 miliárd baktérií.

Ako sa Symprove™ vyrába?

Základ Symprove™ tvorí extrakt z naklíčeného jačmeňa, do ktorého sa neskôr pridávajú štyri druhy probiotických baktérií. Tento extrakt predstavuje dokonalú potravu pre baktérie, aby mohli pôsobiť. Celý proces výroby Symprove™ sa uskutočňuje vo výrobnom podniku sídliacom v grófstve Surrey v Anglicku, kde sa kultivujú kmene baktérií až po odoslanie výrobku zákazníkom do celého sveta. Do praxe sme zaviedli veľmi prísne postupy a nezávislé testery, aby sme zabezpečili, že každá vzorka Symprove™ obsahuje správne baktérie v tých správnych množstvách. Symprove™ je prírodný výrobok, ktorý sa vyrába za prísnych podmienok a podlieha riadnym testovacím postupom pred tým, ako sa dostane k zákazníkom. Všetky jeho zložky sa dajú sledovať až k ich pôvodu. Riadiaci systém vysokej kvality (ISO9001/2018) je srdcom výrobného procesu a zároveň nás uisťuje, že sú zachované veľmi vysoké štandardy, ktoré boli vyvinuté priamo pri vývoji produktu.

Aké sú výsledky výskumu a testovania Symprove™?

Spoločnosť Symprove Holdings Ltd. má silný výskumný a vývojový program. Neustále zdokonaľuje svoje výrobky. Skúmané sú najmä dve oblasti. Prvou je účinnosť dodávacieho systému. V tejto oblasti spolupracujeme s nezávislými laboratóriami a zdravotnými špecialistami, aby sme sa uistili, že náš dodávací systém je ten najvhodnejší. Potvrdzuje to prelomový nezávislý výskum¹ na Univerzite v Londýne (UCL), kde boli testované hlavné probiotiká na trhu vo Veľkej Británii. Výskum ukázal, že Symprove™ bol jediným z testovaných produktov, ktorý dokázal splniť všetky tri základné podmienky. Dokázal sa dostaviť na miesto určenia, prežiť, pôsobiť a kolonizovať črevo. Pred tým, ako sa Symprove™ dostane k svojim zákazníkom, prísne sa testuje a trikrát analyzuje nezávislým laboratóriom, tzv. správnou výrobnou praxou (Good Manufacturing Practises – GMP). Toto testovanie určuje, či sú prítomné štyri kmene baktérií a či ich hladina sa rovná alebo prevyšuje naše minimálne požiadavky, ktoré predstavujú v 70 ml dávke 10 miliárd živých aktívnych baktérií tvoriacich koloniálny útvar. Testovanie taktiež potvrdzuje, že vzorka neobsahuje žiadne ďalšie baktérie alebo znečisťujúce látky. Zameriava sa na kontamináciu baktériami, rast kvasiniek a plesní meranie pH a identifikáciu bakteriálnych kolónií. Vzorky sa tiež testujú, aby sme sa uistili, že Symprove™ skutočne neobsahuje glutén, vzhľadom k faktu, že sa pri výrobnom procese využíva v prvotnej fáze jačmeň.

Kto vyrába Symprove™?

Symprove™ vyrába spoločnosť Symprove Holdings Ltd. vo Veľkej Británii, ktorej tím má viac ako 25 rokov skúseností vo výrobe produktov so živými kultúrami. Všetky zložky v prípravku Symprove pochádzajú a sú produkované vo Veľkej Británii.

Pre koho je Symprove™ vhodné?

Symprove™ je vhodný pre každého, kto chce podporiť svoj mikrobióm. Zdravý mikrobióm prispieva k správnej funkcii imunitného systému, čistejšej pleti, či lepšej výkonnosti u športovcov. Naše telá sa skladajú z väčšieho počtu mikroorganizmov ako samotných ľudských buniek. Je preto veľmi dôležité, aby sme sa o svoj mikrobióm dobre starali, odmení nás za to dobrým zdravím 🙂 Miliardy aktívnych baktérií žijú a pracujú v tráviacom systéme, aby vykonávali základné fyziologické procesy, napr. rozkladanie potravy. V dnešnej dobe však už vieme, že tieto baktérie zohrávajú tiež veľkú rolu v celom našom zdraví. Črevné baktérie – a nerovnováha, ktorá môže nastať, ak nemáte dostatok „dobrých“ baktérií – sa v súčasnosti spájajú so zvyšujúcim sa počtom zdravotných problémov, akými sú napr. autoimúnne ochorenia (ekzémy, astma, zápalové ochorenia čriev), depresie a iné psychické zdravotné problémy. Tak ako nerovnováha črevných baktérií spôsobuje rôzne zdravotné ťažkosti, môže byť príčinou aj rôznych gastro-intestinálnych symptómov, akými sú napr. nafúknutie, zápcha, hnačka, nadmerná plynatosť, nevoľnosti alebo syndróm dráždivého čreva (IBS). Nezávislé klinické výskumy preukázali, že Symprove™ účinne zmierňuje symptómy u ľudí trpiacich syndrómom dráždivého čreva (IBS) a zápalovými ochoreniami čriev (IBD) – ulceróznou kolitídou, či Crohnovou chorobou. Väčšina probiotík na trhu, v porovnaní so Symprove, nemá testovanie finálneho produktu, t.j. testované sú len jednotlivé kmene, ktoré ich výrobok obsahuje. Baktérie, ktoré sa nachádzajú v Symprove, boli dôkladne vybrané práve na základe takého testovania no testovaním prešiel aj samotný finálny produkt, z ktorého vyplýva, že tieto baktérie sú schopné prežiť cestu žalúdkom, dostaviť sa až do hrubého čreva a vytvárať v ňom kolónie.

Môžu Symprove™ užívať aj deti?

Symprove™ je výživový doplnok a preto sa s ním nespájajú bezpečnostné riziká ako s liekmi. Odporúčané dávkovanie je 1 ml na 1 kg hmotnosti dieťaťa. U detí je z hľadiska vývinu imunitného systému o to dôležitejšie dbať na zdravie mikrobiómu. Kvalitný spánok, pravidelný pohyb a rozmanitá strava sú zdravým základom. Deti trpiace ekzémom, alergiami, tráviacimi problémami, alebo také, ktoré využívali množstvo antibiotík môžu zaznamenať zdravotné benefity ako dospelí a zároveň predchádzať neskorším zdravotným komplikáciám, ktoré sú spájané s narušenou rovnováhou črevnej mikrobioty v dospelosti. Poznámka: Ak objednávate Symprove™ pre menšie dieťa, ktoré užíva podstatne menšiu dávku, je pravdepodobné, že nestihne využívať všetky fľaše v dobe testovanej trvanlivosti. Budeme radi ak nám tento fakt napíšete do poznámky pri objednávke, prípadne nám dáte vedieť hneď ako si tento fakt všimnete 🙂

Obsahuje Symprove™ mlieko alebo laktózu?

Symprove™ neobsahuje žiadne mlieko ani jeho stopy.

Obsahuje Symprove™ lepok?

Testovanie produktu potvrdilo, že Symprove™ neobsahuje lepok. Celkový obsah lepku je <20ppm, teda spĺňa kritériá pre toto označenie. I keď sa pri výrobe tekutiny, v ktorej rastú baktérie Symprove™ používa jačmeň, výrobný proces je pozorne kontrolovaný a limituje uvoľňovanie lepku z jačmeňa a samotný jačmeň nie je vo finálnom produkte prítomný.

Môžem Symprove™ užívať, ak…?

-nemám zdravotné ťažkosti? Áno, môžete. Ako doplnok stravy je Symprove™ vhodný aj ako prevencia tažkostí či chorôb súvisiacich s dysbiózou. Zdravie nášho mikrobiómu je základným kameňom pre náš imunitný systém alebo aj náladu. Nemalo by nás to prekvapovať, ak vieme, že počet baktérií prevyšuje počet ľudských buniek v rámci ľudského tela. 🙂 -mám Syndróm dráždivého čreva? Áno, môžete. Výsledky randomizovaných, dvojito zaslepených štúdií vykonaných na King’s Colledge v Londýne zahŕňali štatisticky významné zlepšenie celkových symptómov IBS (Syndróm dráždivého čreva, z anglického Irritable bowel syndrome), najmä bolesti brucha a pohyblivosti čriev, ako aj vysoká tolerancia prípravku, po 12-tich týždňoch užívania Symprove™. -mám Crohnovu chorobu? Áno, môžete. Symprove™ bol vyvinutý tak, aby bol bezpečný a účinný aj pre pacientov s týmto typom IBD ochorenia (z anglického Irritable bowel disease). Výsledky randomizovaných, dvojito zaslepených štúdií vykonaných na King’s Colledge v Londýne zahŕňali badateľné zmiernenie zápalu čriev u pacientov s Crohnovou chorobou po 4 týždňoch užívania Symprove™. Približne štvrtina našich stálych užívateľov trpí niektorým z IBD ochorení. -mám ulceróznu kolitídu? Áno, môžete. Výsledky randomizovaných, dvojito zaslepených štúdií vykonaných na King’s Colledge v Londýne zahŕňali badateľné zmiernenie zápalu čriev u pacientov s ulceróznou kolitídou po 4 týždňoch užívania Symprove™. Približne štvrtina našich stálych užívateľov trpí niektorým z IBD ochorení. -mám divertikulitídu? Áno, môžete. Výsledky randomizovaných, dvojito zaslepených štúdií vykonaných na King’s Colledge v Londýne zahŕňali príznačné zníženie frekvencie symptómov ako je hnačka, zápcha, hlien v stolici a bolesť chrbta už po 12-tich týždňoch užívania Symprove™. -mám celiakiu? Áno, môžete. I keď sa pri výrobe tekutiny, v ktorej rastú baktérie Symprove™ používa jačmeň, výrobný proces je pozorne kontrolovaný a limituje uvoľňovanie lepku z jačmeňa a samotný jačmeň nie je vo finálnom produkte prítomný. Testovanie produktu potvrdilo, že Symprove™ neobsahuje lepok. Celkový obsah lepku je <20ppm, teda spĺňa kritériá pre toto označenie. -mám histamínovú intoleranciu? Áno, Symprove™ je vhodný aj pre vás. Naši užívatelia potvrdzujú zlepšenie, avšak nie každému vyhovuje plná dávka (70ml). Dlhodobé užívanie však zvyčajne pomáha aj v tomto prípade. -mám laktózovú intoleranciu? Áno, Symprove™ neobsahuje žiadne mlieko ani jeho stopy. Vzhľadom na veľkú časť našich užívateľov s laktózovou intoleranciou a bežnú prax lekárov, kedy im pacienti opakovane tvrdia, že diétu bez laktózy nedodržiavajú, pripomíname, že dráždivá potravina vyvoláva v tele opakovane zápalovú reakciu, čo nepriaznivo pôsobí na črevnú mikrobiotu. Vaše trávenie si zaslúži viac pozornosti. -som alergický/á na mango alebo exotické ovocie? Symprove™ neobsahuje ovocie, v zložení sa však nachádza príprodné dochucovadlo, ktoré je získané z ovocia. Ak sa alergickej reakcie veľmi obávate, odporúčame originálnu príchuť, ktorá neobsahuje ani dochucovadlo, ani sladidlo. -beriem iné doplnky stravy? Áno, Symprove™ nie je liečivo a doplnky stravy môžete kombinovať takisto, ako potraviny, ktoré prijímate. Odporúčame užiť Symprove ráno, 10 minút počkať a raňajky alebo obed spojiť so zvyšnými doplnkami stravy. -beriem lieky? Áno, nikdy nie je na škodu pomôcť vašim črevám počas užívania antibiotík (alebo po skončení ich užívania), na udržanie rovnováhy v črevách. Napriek tomu, že antibiotiká pomáhajú ľudskému telu prekonať chorobu, na druhej strane ničia aj prospešné baktérie v čreve. Odporúčame vám, ak je to možné, aby ste užívali Symprove™ v inom čase ako antibiotiká. Ideálne je užívať Symprove™ 10 minút pred jedlom a pitím, aby ste mu umožnili prejsť cez žalúdok a dostať sa tam, kde je to potrebné. O úžívaní Symprove™ popri antibiotikách sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom. -som vegán? Áno, Symprove™ neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu, je teda vhodný aj pre vegánov. -som tehotná alebo dojčím? Áno, Symprove™ je výživový doplnok, ktorý neobsahuje žiadnu z odporúčaných jedál či látok, ktorým by ste sa mali v tehotenstve alebo počas dojčenia vyhnúť. Samozrejme však odporúčame konzultáciu s vaším lekárom.

Kedy Symprove™ nesmiem užívať?

Nie sú známe žiadne prípady, kedy by bolo užívanie Symprove™ nebezpečné, či zakázané. Nie každému vyhovuje, ide o osobné preferencie. Ak však máte vy alebo váš lekár podozrenie na SIBO (Syndróm prerastenia baktérií v tenkom čreve), kedy je v tráviacom trakte baktérií viac ako je žiadúce, odporúčame dávkovanie znížiť na polovicu a absolvovať potrebné vyšetrenia. Počas liečby antibiotikami je vhodné užiť Symprove™ najskôr po 2 hodinách od ich užitia. Po vyliečení užívanie odporúčame, testovanie potvrdilo efektívnosť produktu aj v tomto prípade, výsledky naznačujú nižšiu recidivitu ochorenia. Je však nutný širší výskum.

Kde si môžem Symprove™ objednať?

Symprove™ si môžete objednať v našom internetovom obchode alebo telefonicky. Slovensko: www.symprove.sk/obchod-symprove alebo +421 949 462 846. Česká republika: www.symprove.cz/obchod-symprove alebo +420 721 976 057. Pre zahraničné objednávky nás kontaktujte na info@symprove.sk alebo na jednom z uvedených telefónnych čísel. K objednávkam pristupujeme individuálne vzhľadom na meniace sa ceny poštovného.

Môžem objednať aj kombináciu príchutí?

Áno, môžete. Ak sa neviete rozhodnúť ktorú príchuť Symprove™ objednať, môžeme príchute po dohode kombinovať. Túto špecifikáciu prosím uveďte do poznámky pri objednávke, alebo sa s nami spojte telefonicky. SR +421 949 462 846 / ČR +420 721 976 057.

Môžem platiť aj v hotovosti?

Áno, Symprove™, ktoré bolo objednané na dobierku, zaplatíte kuriérovi v hotovosti.

Môžem ešte zmeniť adresu alebo príchuť uvedenú v objednávke?

Áno, v prípade, že sme vašu zásielku ešte neodoslali. Kontaktujte nás prosím na telefónnom čísle +421 949 462 846 pre SR, alebo +420 721 976 057 pre ČR a pokúsime sa Vám vyhovieť.

Kedy mi Symprove™ doručíte?

Záleží nám na tom, aby ste svoje Symprove™ mohli užívať čo najskôr. Doručí Vám ho preto kuriér vždy čerstvý do 1 pracovného dňa od objednávky. (Platí pre objednávky prijaté do 14:00 hod).

Objednal/a som u vás po 14:00, bude ešte platiť doručenie na druhý deň?

Bohužiaľ nie, Symprove™ Vám po 14:00 nestihneme pripraviť pre kuriéra na prevzatie, takže objednávky prijaté neskôr budú doručované o deň neskôr, ako zvyčajne.

Doručujete Symprove™ aj do zahraničia?

Áno, v rámci Európy odosielame po dohode, platbu za odoslanie hradí užívateľ. Do štátov mimo Európy odosielame len výnimočne. Pre odoslanie do zahraničia nás kontaktujte priamo, ideálne na email info@symprove.sk, aby sme Vám zistili aktuálne ceny za prepravu Symprove™.

Fľaše sú asi pokazené, vymeníte mi ich?

Pre Symprove™ je bežné, že sa na dne fľaše nachádza usadenina. Taktiež je produktu prirodzená zmena farby, prípadne až tmavohnedé usadeniny. V týchto prípadoch ide o prirodzený a bezpečný stav produktu, keďže sa vnútri fľaše nachádzajú miliardy mikroorganizmov. Z testov vyplýva, že je produkt odolný aj voči miernemu výkyvu teploty pri skladovaní a ani po čase sa v tekutine nenachádzajú iné druhy baktérií ako sú uvedené na obale. Ak však máte podozrenie, budeme radi, ak nám pošlete fotografiu s popisom na klaudia@symprove.sk alebo do správy na Instagrame či Facebooku. Vzhľadom na kvalitu výroby sme sa ešte s pokazeným produktom nestretli, no urobíme všetko pre vašu spokojnosť. Neotvorené fľaše v záruke vám radi vymeníme.

Posledná fľaša má inú farbu, je pokazená?

Pravdepodobne nie. Symprove™ mení farbu, je to prirodzený vývoj produktu. Vnútri fľaše sa nachádzajú miliardy mikroorganizmov. Z testov vyplýva, že je produkt odolný aj voči miernemu výkyvu teploty pri skladovaní a ani po čase sa v tekutine nenachádzajú iné druhy baktérií ako sú uvedené na obale.

Symprove™ mi nevyhovuje, vrátite mi peniaze?

Áno, ak ste veľmi nespokojný/á, môžete nám poslať neotvorené fľaše na našu adresu naspäť a my Vám za ne vrátime peniaze. Budeme však radi ak sa pred týmto rozhodnutím s nami skúsite spojiť a my pomôžeme zistiť, ako by ste mohli aj Vy mať pozitívnu skúsenosť, ako ostatní zákazníci, keďže veríme, že ste si Symprove™ zakúpili so snahou získať takúto pozitívnu skúsenosť. Radi poradíme ak nám napíšete správu na Instagrame, Facebooku či email na klaudia@symprove.sk. Oceníme tiež ak nám poviete dôvod vašej nespokojnosti, aby sme sa mohli poučiť. Ste našou prioritou.

Ako sa môžeme najlepšie skontaktovať?

Ak ste nenašli odpoveď na vašu otázku vyššie, môžete nám priamo zavolať alebo napísať. Sme tu v prvom rade pre vás, a záleží nám na tom, aby ste mali všetky aktuálne informácie transparentne podané.

Ak sa chcete poradiť o vašom konkrétnom prípade a užívaní Symprove™

Napíšte nám správu na facebooku Symprove, instagrame (@symprove_sk), alebo priamo na e-mail: info@symprove.sk.

Ak máte otázky ohľadom objednávky, platby či doručovania na Slovensku a v zahraničí,

Neváhajte zavolať na telefónne číslo +421 949 462 846 pre SR, v pracovnom týždni v čase od 8:00 do 16:30, alebo nám napísať priamo na email klaudia@symprove.sk.

Ak nás chcete kontaktovať z iných dôvodov.

Kontaktujte nás na info@symprove.sk.