Symprove mi pomohol vrátiť sa do normálneho života

V dnešnom rozhovore sa porozprávame s Adrianou, ktorá má reálne skúsenosti s užívaním Symprove a sama navrhla, že by sa rada podelila o svoju skúsenosť. Roky ju trápia problémy s tráviacim traktom a žlčníkom, preto vyskúšala už rôzne formy liekov a doplnkov výživy. Symprove jej odporučila dcéra, ktorá sa dozvedela o prospešnosti živých baktérií na internete.

Adriana, môžeš nám hneď na úvod povedať niečo o svojich problémoch s trávením? Ako sa to začalo?

Moje problémy začali tak odrazu, občas ma viac bolelo brucho ako bežne a po niektorých potravinách to bývalo horšie. Navštívila som aj lekára, ktorého som vyhľadala najmä pre bolesti žlčníka a následne on rozhodol, že bude vhodné urobiť ďalšie vyšetrenia tráviaceho traktu.

Aké vyšetrenia si absolvovala?

Bežné odbery a neskôr aj gastroskopiu. Zaujímavé bolo, že výsledky prišli viac-menej v norme a okrem zvýšeného výskytu niektorých baktérií nebolo na výsledkoch nič vážne. Lekári zhodnotili, že je všetko v norme a netreba robiť ďalšie vyšetrenia. To je aj dôvod, prečo mi nebola pridelená nejaká konkrétna diagnóza, ako je napr. Crohnova choroba alebo syndróm dráždivého čreva. Reálne som nemala žiadne ochorenie, ale môj zdravotný stav sa nezlepšoval.

Aké ťažkosti si pociťovala?

Boli to najmä silné hnačky alebo naopak zápchy. Mala som tiež veľmi nafúknuté brucho a neustály pocit plnosti. Samozrejme, pridala sa aj únava a malátnosť. Po konzultácii s lekárom som prestala jesť niektoré druhy potravín, napríklad majonézu, cibuľu, prevažne mliečne výrobky ako sú jogurty a tvarohy, mlieko do kávy a pod.

Upravil sa tvoj stav po vysadení týchto potravín?

Ťažko povedať. Nebolo mi až tak zle, ale hnačky stále pretrvávali. Skôr ma tak nebolel žlčník, mala som menej časté žlčníkové záchvaty. Ale nebolo mi dobre, to určite nie. Hnačky ma trápili najviac.

Kedy si začala užívať Symprove?

Prvé 4 fľašky mi dcéra priniesla začiatkom februára a odvtedy som už doužívala prvé balenie, takže všetky 4 fľašky.

Aký priebeh malo užívanie prvého balenia?

Na balení bolo písané, že prvé dni môžem pociťovať zhoršenie stavu, ale ja som nemala žiadne príznaky zhoršenia. Po predošlých skúsenostiach s inými probiotickými kultúrami a doplnkami výživy som nevedela, čo očakávať od živých baktérií. Ale išla som do toho, nemala som čo stratiť.

Dcéra mi hovorila, že prvé zlepšenie by sa malo dostaviť už po 8-mich týždňoch od začiatku užívania, preto som bola zaskočená, keď mi bolo výrazne lepšie už po 4 dňoch. Stretla som sa s ňou, a keďže mala o produkte všetko zistené z internetu, chcela som vedieť, či je také niečo možné alebo sa mi hnačky vrátia. Bola sama prekvapená, že mi je lepšie už po 4 dňoch.

Tak to je naozaj výborné, ale vydržal tento stav aj naďalej?

Po prvom týždni som nabehla na režim pravidelnej stolice, bez hnačiek a bolestí brucha. Každý, kto pozná tieto ťažkosti mi dá za pravdu, že to je neopísateľne úžasný pocit, ktorý sa nedá vyvážiť peniazmi. Našla som si totiž Symprove na internete a zistila som, že mesačne vyjde balenie okolo 100 EUR. Čo by mi pri mojej výplate prišlo pri iných veciach ako veľa peňazí, mi pri cene za Symprove prišlo ako povinná investícia do zdravia. Bola som naozaj nadšená z toho, ako sa zrazu cítim a pritom nemusím robiť nič špeciálne, len každé ráno si dám odmerku Symprove.

Mala si počas mesiaca nejaké komplikácie?

Práve, že žiadne. Len niekoľko vtipných situácií, kedy som prišla na návštevu k mame a pustila som sa s chuťou do rezňov a majonézového šalátu. Všetci v rodine už vedia, ktoré potraviny nejem. Dcéra, ktorá mi Symprove priniesla sa hneď zhrozila pri pohľade na mňa a povedala „Mami, veď ty nemôžeš jesť majonézový šalát, zas ti bude zle!“ Mala som však takú chuť, že som neodolala. Povedala som jej, že si dám ráno zase Symprove a bude to v pohode. Tá sa smiala, že Symprove nie je čarovná palička a nedokáže zázraky, keď raz nejaká potravina robí črevám zle. Čakala som teda, že zas dostanem hnačky a bude mi zopár dní zle.

No a hádaj, čo sa stalo. Nič. Ráno som si dala pravidelnú odmerku Symprove, čakala som čo sa bude diať a nič. Žiadne hnačky, žiadne nafúknutie brucha, absolútne nič mi nebolo. Povedala som to aj dcére a nechcela mi ani veriť. A môžem povedať, že sama síce neviem, prečo to tak je, ale odkedy užívam Symprove jem všetko a nič mi nie je. Možno za to môžu tie živé baktérie, ktoré pomáhajú črevám a tráveniu, ale každopádne pomáhajú a ja nemám hnačky ani žiadne ťažkosti, ako bolo nafúknutie a pocity plnosti.

Vyskúšala si vysadiť Symprove?

Neskoro som si všimla, že sa mi už Symprove míňa a neobjednala som si ho včas, preto som bola nútená byť bez neho niekoľko dní. Vtedy som pochopila, že zlepšením je naozaj Symprove. Brucho som mala zase ako balón, nafúknuté a zväčšené. Opäť sa vrátili hnačky a bolesti brucha. Už som nemohla zjesť čokoľvek, pretože mi bolo zle z akéhokoľvek jedla.

Navyše, začala som užívať lieky na anémiu, ktoré mi predpísal lekár a to všetko ešte zhoršilo. Hnačky pretrvávali a cítila som sa horšie.

Ako hodnotíš Symprove v porovnaní s obdobím pred užívaním, počas a po užívaní?

Ako som už spomínala, pred užívaním som mala časté hnačky, prípadne zápchy a nafúknuté brucho, na ktoré nič nepomáhalo. Nepomáhalo ani vysadenie potravín, ktoré mi spôsobovali zhoršenie už zlého stavu.

Počas Symprove som jedla všetko a bolo mi dobre, po jeho vysadení sa vrátil pôvodný stav spred mesiaca. Ja osobne môžem Symprove len odporučiť. Tá cena nie je až tak vysoká, keď sa človek pozrie na to, ako sa vďaka Symprove cíti a čo všetko môže zas robiť v bežnom, každodennom živote. Ísť na bryndzové halušky alebo pochutnať si na niečom domácom na dovolenke bolo neprípustné. Dosť to obmedzovalo môj súkromný život. Nehovoriac o hnačkách, ktoré sú bolestivé a vyčerpávajúce, berú nám chuť do života a obmedzujú každodenný život. Symprove mi pomohol vrátiť sa do bežného života.


Symprove mi pomohol vrátiť sa do normálneho životaBudeš teda užívať Symprove aj naďalej?

Určite áno, budem ho užívať pravidelne aj po 12 týždňovom programe, pretože už sa nechcem vrátiť späť ku problémom, ktoré som mala predtým.

Čo by si odporučila ľuďom, ktorí majú podobné ťažkosti ako ty?

Aspoň vyskúšajte, či vám Symprove pomôže. Mne pomohol a všimli si to aj moje deti a rodina, že sa cítim aj navonok oveľa lepšie. Ak vás odrádza cena, alebo si nemôžete dovoliť Symprove, skúste poprosiť rodinu, aby vám prispela malou čiastkou namiesto kupovania darčekov ku sviatkom. Som si istá, že po prvom týždni budete vedieť povedať svojej rodine, ako veľmi vám Symprove pomohol a sami budú chcieť pomôcť. Rozhodne sa oplatí vyskúšať ho.

+ posts

Jediné živé probiotiká

Symprove ikony
symprove produkt

Udržujte zdravú rovnováhu baktérií v črevách už dnes!

Vďaka jedinečnej technológii a dlhoročnému zdokonaľovaniu sú probiotiká SymproveTM jediné skutočne živé probiotiká, ktoré sa vďaka vodnej báze dostavia do čriev, kde priaznivo pôsobia na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu. Na rozdiel od tabletkových probiotík sa nezdržiavajú v žalúdku, kde ich agresívne žalúdočné kyseliny rozložia a oslabia, ale prejdú tráviacim systémom priamo tam, kde sú potrebné.
logo