Symprove™ probiotiká ako pomocník v boji s atopickým ekzémom

Volám sa Inka, vediem projekt @(A)top život a od útleho detstva až dodnes sa pasujem s ochorením, ktoré nesie názov atopický ekzém. Ide o autoimunitné, nevyliečiteľné, kožné ochorenie. Jednoducho povedané sa dá hovoriť o precitlivenosti organizmu na vonkajšie javy a prehnanú reakciu imunitného systému.

Ekzémy sa prejavujú suchou, popraskanou, mokvavou, začervenanou, citlivou, svrbiacou, napnutou či až šúpajúcou sa kožou so sklonom k ​​infekciám. Existujú fázy pokoja (remisie), kedy sa nemusia prejavovať žiadne príznaky, alebo fázy vzplanutia (exacerbácie), kedy je ekzém takpovediac rozbehnutý. S ekzémom sú často spojené aj peľové, potravinové či iné alergie alebo astma.

Vedeli ste, že atopickým ekzémom trpí 10 až 30 percent detskej populácie a v dospelosti sa prevalencia pohybuje medzi 2 až 10 percentami*? Za posledných 30 rokov sa výskyt tohto ochorenia v priemyselných krajinách strojnásobil. Dôvodom môže byť narastajúca expozícia toxickým látkam či iným škodlivinám, prehnaná hygiena, nezdravý životný štýl, priemyselne spracované potraviny, nadužívanie liekov, genetické predispozície, ale aj narušený mikrobióm a zvýšená priepustnosť čreva

Symprove ako pomocník s atopickým ekzémom

Zdravé čreva = zdravá koža

Až 80 percent nášho imunitného systému sídli práve v črevách. Niet teda divu, že ak chceme mať našu ekzémovú pokožku v pokojnom stave, mali by sme sa okrem iného zamerať na starostlivosť o svoj mikrobióm. Črevné poruchy sa podieľajú aj na zvyšovaní zápalov v tele, čo je pre ekzémy tiež nepriaznivé. Jedným zo základných výživových doplnkov, ktoré by človek trpiaci ekzémami (atopickým či akýmkoľvek inými) mal brať, by mali byť práve správne a kvalitné probiotiká.

Moje skúsenosti so Symprove ™

Živé baktérie Symprove som začala užívať zhruba pred rokom. Prvé, čo ma na nich upútalo, bol ich tekutý stav. Nielenže sa cítim psychicky lepšie, že neužívam ďalšie tabletky, ale iné probiotické kultúry v tabletkovej forme sú často sušené mrazom a nie sú pri užívaní aktívne. Väčšina z nich sa v črevách nestihne aktivovať a ich účinnosť je prakticky nulová. Ako vyplýva z názvu, Symprove sú živé baktérie, ktoré doputujú v bezpečí až do čreva a pôsobia tam, kde majú. Ich účinnosť je maximálna.

Prvé priaznivé účinky sa dostavia už po pár týždňoch užívania. Zásadný vplyv mali živé baktérie na moje trávenie, ktoré sa krásne upokojilo. Prestali ma trápiť pocity nafúknutého brucha alebo zápchy. Už to je znamenie, že doplnok robí to, čo má. Maximálny efekt som dosiahla dlhodobým užívaním spolu so všeobecne zdravým životným štýlom. Zlepšila sa mi kvalita pokožky, vlasov a nechtov. Pociťujem menšiu citlivosť na rizikové potraviny ako paradajky, mliečne výrobky alebo napríklad sladkosti (keď si ujdem, zvládnem všetko lepšie J). Najkritickejšie ložiská ekzému sa upokojili, koža je viac hydratovaná.

Na to, aby ste zistili, či vám Symprove sadlo a pomáha, je vhodné vyskúšať 12-týždňový program. Všeobecne by som ale suplementáciu probiotických kultúr ľuďom s atopickým ekzémom odporúčala celoročne. Symprove obsahuje okrem iného l. Rhamnosus, l. Acidophilus, čo sú živé aktívne kultúry odporúčané pre ľudí trpiacich ekzémami. Nemusíte sa báť prípadných alergií alebo intolerancií, Symprove je bez lepku a bez mlieka.

Mikrobiom és immunitás: az immunrendszer 70%-a a bélben található

Symprove – prvá voľba komunity (a)Top život

Rada za záver

Majte na pamäti, že Symprove nie je liek, ale podporný prostriedok, alebo ak chcete, doplnok stravy. Uveďme si to na príklade. Ak viete, že trpíte silnou alergiou na mliečne výrobky, rozhodne neplatí, že budete každé ráno poctivo popíjať Symprove a alergia zmizne. Vždy dodržiavajte vaše diétne obmedzenia a stravujte sa tak, ako viete, že vám robí dobre. Ak chcete podporiť účinnosť baktérií, konzumujte stravu bohatú na prebiotiká (to, čo baktérie jedia). Príkladom je kvasená zelenina, tzv. pickles, teda kyslé uhorky.

Na riešenie ekzému a iných kožných ochorení je potrebný komplexný prístup. Zamerajte sa tiež na zvládanie stresu, psychickú pohodu, kvalitné potraviny a šetrné prostriedky, ktoré aplikujete na pokožku alebo používate v domácnosti.


*Na základe európskych štatistík

+ posts

Content & social media manager Symprove.cz. Okrem tvorby obsahov a prípravy zaujímavých rozhovorov so špecialistami sa Inka venuje aj projektu (A)top život, v rámci ktorého šíri osvetu o tom, ako žiť lepšie s atopickým ekzémom.

Jediné živé probiotiká

Symprove ikony
symprove produkt

Udržujte zdravú rovnováhu baktérií v črevách už dnes!

Vďaka jedinečnej technológii a dlhoročnému zdokonaľovaniu sú probiotiká SymproveTM jediné skutočne živé probiotiká, ktoré sa vďaka vodnej báze dostavia do čriev, kde priaznivo pôsobia na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu. Na rozdiel od tabletkových probiotík sa nezdržiavajú v žalúdku, kde ich agresívne žalúdočné kyseliny rozložia a oslabia, ale prejdú tráviacim systémom priamo tam, kde sú potrebné.
logo