Čokoládová vegánska torta

Túto dobrotu som od doby, keď mi o nej kamarátka povedala robila už mnohokrát. Je jednoduchá, rýchla a vhodná pre vegánov aj maškrtníkov s intoleranciou na laktózu alebo lepok. Nižšie sa dočítate, ktoré potraviny treba zameniť v prípade, že týmito problémami trpíte.

Čo budeme potrebovať:

1 veľké balenie lotus keksov

5 banánov

1 plechovka kokosového mlieka

1 Vegánská čokoláda (na obrázku je odfotená nevegánska)

Malá forma na tortu (priemer 16 cm)

Papier na pečenie

Mixér

Na dozdobenie:

Čučoriedky, Kokos, Orechy,…

  • Som vegán, mám intoleranciu na laktózu:

Rovnaký recept, použijem vegánsku čokoládu

  • Mám intoleranciu na lepok:

Lotus keksy vymením za akékoľvek iné im podobné, neobsahujúce lepok, zvyšok postupu je rovnaký

Čokoládová vegánska torta

Ako na to?

1. Rozomelieme lotus keksy v mixéri tak, aby z nich bol jemný prášok a následne pridáme tekutú časť kokosového mlieka v takom objeme, aby sa nám vytvorilo cesto. Kokosové mlieko v plechovke sa skladá z pevnej a tekutej časti. S oboma budeme pracovať počas celého receptu.

2. Cestom vymastíme dno formy a dáme piecť do rúry na 180 °C počas 10 minút

3. Mezi pečením korpusu rozmixujeme banány s pevnou formou kokosového mléka. Já používám smoothie mixér, ale můžete použít jakýkoliv jiný. Není však dobré banány namixovat moc, pak by základ byl moc tekutý a špatně by tuhnul. Ideálně tak, aby společně tvořily hustší hmotu.

Pozn .: Dôležitý je dostatočne tuhý základ, ak sa vám bude zdať, že netečie ako tuhšie cesto, nebojte sa rozmixovať pokojne o banán viac

4. Na vodnom kúpeli rozohrejeme čokoládu s ďalším dielom tekutého kokosového mlieka (tú predchádzajúcu časť sme použili na cesto na korpus) z plechovky a pridáme k doteraz pripravenej zmesi.

5. Na ľahko vychladnutý základ môžeme nakrájať zvyšok banánov, jahody a iné ovocie a následne nanášame banánovo-čokoládový základ, uchovávame v chladničke po dobu minimálne 4 hodín, aby nám všetko stuhlo.

6. Zdobíme čučoriedkami, kokosom, orechmi, prípadne môžeme podávať s mangom alebo akýmkoľvek iným ovocím. Je možné dekorovať aj častí odložených lotus keksov alebo nimi obložiť celú tortu dookola a následne sušienky pripevniť mašľou, prípadne na papier na pečenie namaľovať srdiečko z čokolády a nechať stuhnúť. Fantázii sa medze nekladú.

P.S.: Torta je veľmi sýta a možno ju rozdeliť na 8 menších kúskov

Dobrú chuť a tešíme sa na recepty!

Označovať nás môžete na sociálnych sieťach pod hashtagom #symprovefoodies

+ posts

Študentka 5. ročníka Farmaceutickej fakulty, Veterinárnej a farmaceutickej univerzity v Brne

Jediné živé probiotiká

Symprove ikony
symprove produkt

Udržujte zdravú rovnováhu baktérií v črevách už dnes!

Vďaka jedinečnej technológii a dlhoročnému zdokonaľovaniu sú probiotiká SymproveTM jediné skutočne živé probiotiká, ktoré sa vďaka vodnej báze dostavia do čriev, kde priaznivo pôsobia na trávenie, imunitu a celkové zdravie organizmu. Na rozdiel od tabletkových probiotík sa nezdržiavajú v žalúdku, kde ich agresívne žalúdočné kyseliny rozložia a oslabia, ale prejdú tráviacim systémom priamo tam, kde sú potrebné.
logo